Dinlendirici müzikler

Özellikle de kulaklık arayışına sebep olan müzik dinleme merakım gün geçtikçe artıyor. Nedendir bilmem. Ama uzun süre müzik dinlemek de insanı bir hayli yoruyor ondan eminim.

Günün yorgunluğunu biraz olsun atmak ve rahatlamak amacıyla bir çeşit müzik arıyordum. Chill out dedikleri türden. Kimisi çok hızlı kimisi çok yavaştı. Doğa seslerini de dinledim ama çoğunda işemem geldi. Çok ciddiyim. Abi su sesi olmadan doğa sesi olmaz mı yahu. Yağmur sesi vardır bilirsiniz denk gelmişsinizdir. Ben bu kadar rahatlatıcı bir ses duymadım hayatımda, tuvaletten çıkamadım hele de havalarda soğuk iyice zorluyor.

Emancipator adlı bir elemana denk geldim arayış içerisindeyken. Asıl adı Douglas Appling. Sidebarda “natural cause” adlı parçasını da paylaştım. Müzik dinlerken karşılaştığım en sık problemlerden birisi sürekli dinlemede sıkıcılığın tavan yapması. Ama Emancipator’u dinlerken bu hissi henüz yaşamadım. An itibariyle 2 saatlik bir mix de dinledim ama yok, sıkılmadım. Zamanında İstanbul’a da gelmiş ama benim daha yeni haberim oluyor bu arkadaştan.

Youtube’da diğer tüm eserlerini dinlemenizi tavsiye ederim. Hiç birisi sıkıcı değil ve dinlemeye değer.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir