Disposable Önlük

Ülkemizde, sağlık alanında, kullan at tarzı ürünlerin kullanımı gün geçtikçe yaygınlaşmaktadır. Daha hijyenik ve steril olması ve kullanım kolaylığı açısından avantajlı olan tek kullanımlık ürünler içerisinde, disposable önlük oldukça rağbet görmektedir. Bu rağbette, disposable önlük çeşidinin, doktorların en büyük kabusu olan enfeksiyon riskini, minimize etme özelliğine sahip olmasının payı büyüktür. Sağlık personelleri, disposable önlük sayesinde, kendilerini daha güvende hissetmektedirler.

İnsan sağlığına verilen önemin artması, sağlık sektöründe ciddi kuralların ve yaptırımların oluşturulmasına vesile olmuştur. Ameliyat esnasında ve sonrasında oluşabilecek enfeksiyonlar, hastanın yaşamını tehlikeye atabilecek boyutlara ulaşabilir. Enfeksiyon oluşumuna bağlı gerçekleşen sorunlar ve ölümler, hem hastaneyi hem de tedavi sürecini yürüten hekimleri güç durumda bırakır. Bu sebeple, disposable önlük gün geçtikçe artış gösteren, yaygın bir kullanıma sahiptir. Sağlık kurallarının daha sıkı ve dikkatli uygulandığı büyük hastanelerin, disposable önlüğe olan taleplerinin daha fazla olduğu görülmektedir.

123816314oup

Cerrahi alanda kullanılan disposable önlük, ameliyat esnasında ve ameliyat sonrası hasta bakımı ve tedavisi aşamasında, mikroorganizma transferini engelleyerek hem hastayı, hem sağlık çalışanlarını korur. Tüm cerrahi örtü çeşitlerinde olduğu gibi, disposable önlük türünün de sahip olması gereken bir takım özellikler vardır.

Steril alanda kullanıma uygunluk, yırtılma ve aşınmalara karşı dayanıklılık, kan ve sıvı geçirgenliğine karşı dayanıklılık, antibakteriyellik, steril ve steril olmayan alanlar arasında koruyuculuk gibi özellikler göz önünde bulundurularak üretilen disposable önlük, medikal firmalardan kolaylıkla temin edilebilmektedir. Toplu ve yüklü alımlar için gerçekleştirilen ihalelerde, disposable önlük ve diğer disposable ürünler en fazla ihale edilen ürünler arasında yer almaktadır. Türkiye geliştikçe, insan sağlığına verilen önem de artmakta ve bu doğrultuda disposable ürünlerin kullanımının daha da yaygınlaşması beklenmektedir.

Disposable önlük hakaında detaylı bilgi almak için 3Teks’i ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir