Eğlenceli Gün Eğlenceli Bir Akşam

Zamanımın çoğunu evde geçiren birisiyim. Asosyal bir yapıya sahip değilim ancak bu durumu sevdiğimi söyleyebilirim. Evde geçen zamanımın çoğu elbetteki derslerimle, ödevlerim ile geçiyor. Benim gibi bir çok insanın olduğunu düşünüyorum. Dışarı çıkıp dolaşmayı, arkadaşlarınızla vakit geçirmeyi seviyor olabilirsiniz ancak evde kaldığınızda o günü nasıl eğlenceli hale getirebilirsiniz.

Sabah kahvaltısıyla başlayalım, yeterli ve sade bir kahvaltı masası tercihimdir. Sevilen müzikler kahvaltıyı hazırlarken sizi bir nebze havaya sokabilir. Reçel, bal gibi tatlı gıdalar sizi hızlıca canlandıracaktır. Yumurta, salam, sosis gibi proteinli yiyecekler bir sonraki öğüne kadar açlığınızı bastırmasına yardımı dokunacaktır. Çay sevenlerdenseniz kaynatın söyle fokur fokur.Genellikle sabahları kahvaltı sonrası elma yerim. Şu an kaynağı hatırlamıyorum ancak okuduğum bir yazıda elmanın kahveden daha çok uyku açtığını ve zinde tutulduğu yazılmıştı.

Oyun severler şu andan sonra direkt bilgisayar başına geçip akşama kadar oradan ayrılmayacakları için sorun olacağını zannetmiyorum. Ancak oyun düşkünlerinden değilseniz, sizin için hoş bir roman, gazete ve ya takip ettiğiniz bir dergi okumak en azından 1 ya da 2 saatinizi alacaktır.  Kitap sevmeyenler için şimdi okumaya başlamanın tam sırası diyorum ve devam ediyorum. Bulmaca çözmek yerinde bir karar olabilir.Her zaman zihin antrenmanları için kendinize zaman ayırmanız taraftarıyım.

Öğleden sonrası için akşam yemeğine karar verebilirsiniz. Öğle yemeğini atlıyorum, şahsen acıkmadığım için öğle yemeklerinde hafif atıştırmalarla geçiştirmeyi yeğliyorum, sağlıklı mı ? Olsa iyi olurdu ama olmuyor yapacak bir şey yok 🙂 Akşam yemeği önerim vejetaryen beslenmekten pek hoşlanmasam da masanızda sebze yemeği bulunmalı hiç olmadı tüm sofranın vazgeçilmezi salata bulunsun.

Akşam yemeğine misafir çağırın, illa yalnızsınız diye bir şey yok. Arkadaşlarınızı toplayın, eşi dostu çağırın. Evde parti de verin demiyorum komşularla papaz olursunuz maazallah. Davet edin konuşun sohbet edin. Yine oyun severler için buda sorun olmayacaktır arkadaşları bilgisayarlarıyla geldikleri için yemek sonrası hooop ağdan oyunlara devam.

Günü neredeyse tamamladınız. Akşamları neleri yapmaktan hoşlanırsınız? Benim tercihim film ya da diziden yanadır. Onun dışında ev arkadaşlarımla kart oyunları oynamayı, tavla oynamayı falan severim ama bu gece içi farklı bir tercihim var. Tangoya gidiyorum kendinize böyle hobiler edinmekte iyidir. Eğlenceli bir gün geçirdiğinizi varsayıyorum, o zaman biraz dans edelim.

İyi akşamlar:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir