Ekran Alıntısı Aracı

Ekran görüntüsünü bilgisayarınıza resim veya pdf dosyası olarak kaydetmek için size lazım olan program ekran alıntısı programıdır. Ekran görüntülerini bu programla yakalayabilir ve bilgisayarınıza kayıt edebilirsiniz. Bu tür programlar bu işleri çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapmaktadırlar.

İnternette sörf yaparken ya da herhangi bir işlem yaparken aktif ekranda yer alan görüntüyü bilgisayarınıza kaydetmek isteyebilirsiniz. Bu işlemi bilgisayar klavyesinde yer alan Print Screen yazılı tuşla yapabileceğimiz gibi çok daha kolayı olan ekran görüntüsü alma programlarıyla da yapabiliyoruz.

Bu tür programlarla ekrandaki görüntüyü yakaladığınızda direk olarak internet üzerinde de paylaşabilirsiniz. Programların desteklemiş olduğu resim yükleme sitelerine yakaladığınız görüntüleri kaydedebilir ve bu görüntüleri Facebook, Twitter tarzı sosyal paylaşım sitelerinde sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Sizi büyük bir zahmetten kurtaran bu programı aşağıda sunmuş olduğum link aracılığı ile indirebilirsiniz.

Ekran görüntüsü programını kullanmak ya da denemek istiyorsanız; ekran alıntısı aracı indir

Yukarı da adresini vermiş olduğum siteden ekran görüntüsü yakalama programını indirebilirsiniz. Dilerseniz bu site üzerinde alternatif programlar da yer almaktadır. O programları da arama bölümünden arayarak indirebilirsiniz. Site ana sayfası için; indir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir