En Doğru Seçim

En özel gecelerin vazgeçilmez kıyafetidir abiye. Peki, bu özel giysiyi seçerken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar nelerdir. Abiye seçerken en önemli konu kullanılan kumaştır. Genellikle ipek, saten, şifon, polyester en çok tercih edilen kumaş türleridir.

Eteğin boyu da diğer önemli bir ayrıntıdır. Eğer gideceğiniz yer cıvıl cıvıl bir parti, bir mezuniyet balosu değil ise mini etekler sizi gerekli olgunluktan birazcık uzaklaştıracaktır. Daha ağır gecelerde uzun abiye modellerinin seçilmesi her zaman daha uygun olacaktır.

Havuz başı gibi açık mekânlar da seçtiğiniz kumaş şifon ise gecenin ilerleyen saatlerinde biraz üşümeniz söz konusu olabilecektir. Bu yüzden bu tür davetlerde yanınızda kıyafetiniz ile uyumlu şal, pelerin gibi bir aksesuar taşımanızda fayda olacaktır. Aksi halde serinleyen hava yüzünden geceyi erken terk etmek zorunda kalabilmeniz mümkün.

Seçilen abiye rengi konusunda karar veremiyorsanız ten renginiz ile uyumlu tonlar arasından karar vermeye çalışmalısınız. Böylece seçim yapacağınız çeşitler azalmış olacaktır ve biraz daha kolay karar verebilirsiniz. Esmer tenli iseniz mavi, kırmızı, mor renkleri rahatlıkla seçebilirsiniz. Kumral bayanlar altın ve şeftali tonları, sarışın bayanlar ise, pembe, gülkurusu, mavi tonları oldukça yakışan renklerdir. Bunların dışında siyah, beyaz, ebru, kırmızı da en çok tercih edilen güvenli renklerdir.

Abiye modeline karar verirken vücut tipiniz de en önemli detaylardan birisidir. Zira çok güzel bir abiye modeli beğenmiş olsanız da vücut tipinize ters düşecek küçük kusurlarınızı daha da göz önüne çıkaracak bir model olabilir bu. Basenleriniz ile ilgili bir sorununuz varsa vücudunuzu tamamen saran balık tipi bir abiye bu sorunu daha da ortaya çıkarır bunun yerine belinize kadar oturan basenlerden itibaren bollaşan türler uygun seçim olacaktır. Eğer gizlemeniz gereken göbeğiniz ise o zaman göğüs altından bollaşan kıyafetler seçmenizde fayda olacaktır.

2013 abiye modelleri hakkında bilgi almak için http://e-abiye.net/ sitesini ziyaret edebilir, kendinize yakışacak abiye modelini ve rengini seçebilirsiniz.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir