En Güvenilir İnternet Tarayıcıları

Hızla akan dünyada artık pek çok şey internet üzerinden yapılıyor. Banka ödemelerinden alışverişe, kredi başvurularından arkadaşlık sitelerine kadar her şey bir tık uzağında. Elbette bunlar çok güzel şeyler. Yani tomarla parayla bankaya gitmek yerine klavyede basacağınız birkaç tuş siz büyük yükten kurtarıyor. Aynı şekilde yaptığınız alıverişler kapınızı kadar geliyor. Bunlar sanal dünyanın nimetleri. Ancak nasıl sanal dünyada hırsızlar tüm güvenliği tehdit ediyorsa, sanal dünyada kendi hırsızlarını yaratmış. Bu hırsızların gireceği birkaç kod veya şifre ile bütün mali bilgileriniz çalındığı gibi size ait olmayan mesajlar sanki siz göndermişsiniz gibi başkalarına iletiliyor. Burada devreye güvenilir internet giriyor. Güvenilir internetin en önemli hususlarından biri olan Google Chrome İndirip kurmak en başlıca yapmanız gerekenler arasında yer almaktadır.

Microsoft’un yeni tarayıcısı İnternet Explorer 9 bu alanda hayli iddialı. Birçok yeniliği bünyesinde barındıran internet Explorer, site sabitleme, hız ve sade görümüyle puan toplayacak gibi duruyor. Önce İnternet Explorer’ı kısaca tanıyalım daha sonra güvenlik konusunda kullanıcıya neler vaat ettiğine bakalım. Pinning- Site Sabitleme sürekli olarak kullandığınız web sitelerine erişiminizi kolaylaştırıyor. Bir web sitesini görev çubuğuna sabitleyebiliyorsunuz. Ayrıca site göstergesi o siteyi ne sıklıkla ziyaret ettiğiniz gösteriyor. Windows Aero® Snap ile iki siteyi ya da sayfayı yan yana koyabiliyorsunuz.

Şimdi İnternet Explorer 9 güvenliğini incelemeye başlayabiliriz. Crash-Arıza ile birlikte artık çalıştığınız sitedeki bilgileriniz kaybetmeyeceksiniz. Çalışma yaptığınız sekmelerden biri herhangi bir nedenle çalışmayı durdurursa diğer sekmeler bundan etkilenmez. Çalımasını durduran web sitesi bir süre sonra kendisini yenileyecektir. Smart Secreen, girmek istediğiniz web sitesinin güvenli olup olmadığını sizlere bildirecektir. Aynı koruma dosya indirirken de sizleri koruyacak, indirilen dosyanın güvenli olup olmadığını belirtecektir. Belki de İnternet Explorer 9 tarayıcının güvenlik konusunda yaptığı en iyi yenilik, Alan vurgulama ile gezdiğiniz sitenin gerçek adını görmenizi sağlamaktır. Malum Sizin farkına varmadan girdiğiniz bir sitenin altında farklı bir site olabilir. Günümüzde bu gibi durumlara çok rastlanılmaktadır.

Saydığımız bu özelliklere sahip İnternet Explorer 9, çok güvenilir bir tarayıcı olduğunu göstermektedir. Ayrıca en güvenilir internet tarayıcıları arasında yer alan Yandex Browser, son güvenlik önlemlerinin alınmasıyla birlikte daha da güvenilir hale gelmiştir. Bu sebeple Yandex İndirip kurmanızı tavsiye ediyoruz.

Gelecek günlerde Google Chrome ile Yandex Browser arasındaki rekabetin daha da artacağı ve hangisinin en çok tercih edilen güvenilir tarayıcı olacağı konusundaki seçimi gerçekleştirmek daha da zorlaşacak gibi görünüyor. Fakat Yandex Browser İndirip kuran kişilerin şimdiden hız konusunda ve diğer konularda oldukça memnun oldukşarı görülmeye başlanıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir