Eurovision’a İrlanda yüzünden katılmamışız

Biliyorsunuz ki Türkiye bu yıl Eurovision’a katılmıyor, bu konu hakkında bir şey söylemek istemiyorum bu yarışmanın ne olduğu hakkında bir kaç kez izleyen birisi yüzde doksanlık kısmı hakkında bilgi sahibi olmuştur.

Bu yazıyı da yarışma hakkında yazmıyorum. Atarlı ergen tavırlarım; Türk adıyla yarışmaya girip, kendini çizgisini yansıtmayan bu yarışmaya fazla kapılan ve “birinci olacaaammm” hırsında olan, bu yüzden de önce Türkçe seslendirilen, sonra ingilizce seslendirilip Türklük emarelerini sadece enstrümana hapseden, en sonunda da tamamen yabancılaşan şarkılar ile yarışmaya katılanlara (bu nası uzun cümle oldu böyle)

Abicim gel yaklaş bak şöyle, bu bir yarışma. Anladın ? Yani sana neden birinci olamadın diyen yok, bizim milletin pek salladığını da zannetmiyorum zaten. Amacın oraya çıkıp bak biz de eğlenmeyi biliyoruz demek olsa ne olur ? Bence daha iyi olur önce yaptıklarından. Millet de bunu istiyor zaten, sadece bizim milletimiz değil, tüm milletler bunu istiyor. Örnek mi istiyorsun? Al aha bak işte geçen yıllarda 70 yaşında ninelerle sahneye çıkan Rusya’ya. Adamlar resmen dalga geçti siz ve sizin gibilerle be.

Bak bir de İrlanda ne yapmış biliyor musun ?

Sen son zamanlarda Türkçe cümle, kelime kullanmaktan kaçarken adamlar şarkılarının nakaratını Türkçe yazmışlar. Hoş 3-4 kelime Türkçe’den başka bir şey yok ama neyse anladın sen ne demek istediğimi. Grupta Türk elemanlar varmış yokmuş önemli değil benim için. Bu şarkıyı seçen oylayan hem İrlanda hem de dünya halkı. Demek ki işini doğru yapınca güzel şeyler de oluyormuş. Utan diyeceğim de, demeyeyim en iyisi, sonra çıkıp dersin sen benden daha iyisini yap diye, ne diyeyim “herkes işini yapsın”.

Evet Eurovision’a İrlanda yüzünden katılmamışız, adamlar bizim yapmamız gerekeni yapmışlar zaten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir