Film Günü (Animasyon)

Her hafta cumartesi günü yazmaya başladığım film gününde sizlere film seçenekleri sunmaya çalışıyorum. Sözü fazla uzatmadan bu hafta animasyon türündeki filmler ile karşınızdayım.

İlk filmimiz Crood’lar(The Croods), 2013 yapımı olan animasyon tarzı filmimiz IMDB’den 7.3 puanı kapmış. Geçmişte gerçekleşen bir hikayeden bahsediliyor. Crood’lar taş devrinde yaşayan bir nevi mağara adamı ailesi diyebiliriz. Çevrelerinde kendileri gibi aileler bulurmuş. Ancak o aileler merakları yüzünden ölmüşler kimini hayvan kapmış kimini katır tepmiş falan filan, ölmüşler neticede. kendilerine bundan ders çıkartan Crood’ların aile reisi ailesini korumak adına sadece gündüzleri avlanıp ardından mağaralarına dönme kararı almış. Ancak kızları merakını hala yitirmemiştir, filmin ilerleyen dakikalarında tanıştığı çocuk kızın ve tabi ki de tüm ailenin hayatını değiştirir. Başlarına gelenleri zevkle izleyebileceğiniz film akıcılık bakımından ben tam oy alıyor. Özellikle bir animasyon severseniz bu filmi de seveceksiniz. İyi seyirler.

Oyunbozan Ralph(Wreck-It Ralph), 2010 yapımı olan filmimiz IMDB’den 7.8 puanı almayı başarmış ki bence çok mantıklı bir seçim olmuş. Bu animasyonun kurgusu, eski zamanlarda oynadığımız o kocaman aterilerin içerisindeki karakterlerin canlı olması, Ralph de bunlardan biri. Fakat büyük bir sıkıntı var oyun içerisinde kötü karakteri canlandıran Ralph bir kere olsun kazanmayı isteyen çevresi tarafından saygı görmeyi bekleyen iyi kalpli biri. Bunu kanıtlamak için oyununu terk eden Ralph kendisini başka bir oyunun içerisinde bulur kendisini ve başına gelenler izlemeyi isteyeceğiniz cinsten diyebilirim. Oyun içerisindeki karakterlerin çoğu aterilerden alındığı için sizi geçmişe götürecektir bu fırsatı değerlendirin derim 🙂 Hayal gücünün bir nevi kanıtını göreceğiniz animasyonu izlemenizi öneriyorum.

Rattatuy(Ratatouille) son filmimiz 2007 yapımı ve filmlerimiz arasında IMDB’den aldığı 8.0 ‘lik puanla en yüksek puana sahip. Bir fare yemek yapabilir mi? Bu animasyona göre evet. Gerçekte tiksindirici bir durum olacağını düşünebiliyorum ama animasyonlara farklı bir gözle bakmanızı öneririm. Kahramanımızın adı Remi, büyük usta aşçı Guasteu’nun büyük bir hayranı. Bir gün kendisinin ve ailesinin( ailesinin fert sayısı oldukça fazla) ev sahibi tarafından keşfedilmesi yolların ayrılmasına neden oluyor. Kanalizasyonda yapayalnız kalan Remi tanıştığı bir insan sayesinde aşçılığa ilk adımlarını atıyor bundan sonra başından geçenleri merakla izleyeceğiniz küçük dostumuz sizi çok şaşırtacak.

Bu haftalık Film Günü’nden bu kadar haftaya yepyeni filmlerle karşınızda olacağım. Bir sonraki cumartesi konum gerilim filmleri üzerine olacaktır. iyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir