Film Günü (Romantik Komedi)

Samsunda güzel güneşli bir cumartesiyle merhaba arkadaşlar. Geçen hafta da söylediğim gibi cumartesi günlerini filmlere ayırıyorum. Bu haftaki film türümüz romantik komedi olacak. Kasımda aşk başkadır genellemesini örnek alarak sizi hem güldürecek hemde etkileyecek filmler seçmeye çalıştım.

İşte bu hafta sizler için seçtiğim filmler:

Makas Eller(Edward Scissorhands), tarihte biraz geriye gidelim istedim. Türkiyede 3 mayıs 1991 yılında vizyona giren temel olarak bilim kurgu filmi olan makas eller  İMDB ‘den 10 üzerinden 7.9 puanı kapmış durumda. Başrollerini Johnny Depp, Winona Ryder ve Dianne Wiest’in paylaştığı bu etkileyici filmi tarihine aldırmadan seveceğinizi düşünüyorum. Filmde Edward rolünü üstlenen Johnny şatosunda yanlız yaşayan bir profesörün tamamlanamamış ürünüdür. Babası olarak gördüğü kişinin ellerini tamamlayamadan hayatını kaybettiği için elleri makas şeklinde kalmıştır. Belirli bir süre yalnız yaşar daha sonrasında insanlar arasına karışır ve bir aile onu koruması altına alır. Bu kısmını tam hatırlayamadım kusura bakmayın. Ailenin kızına aşık olan Edward’ın sıra dışı hayatına ve aşkını bizlere yansıtmasını izleyeceksiniz. Bir insanla bir makine aşık olabilir mi ? Öğrenmek istiyorsanız izlemenizi öneririm.

50 İlk Öpücük (50 First Dates), 2004 yapımı olan bu romantik komedi filmi İMDB’den 6.7 puan alabilmiş bakalım sizin puanınız kaç olacak.  Adam Sandler, Drew Barrymore ve Rob Schneider baş rollerini üstlendiği bu filmde gülmemeniz için bir neden yok gibi. Henry Roth(Adam Sandler) kadınlara bağlanmaktan korkan bir veterinerdir, taki Lucy(Drew Barrymore) ile karşılaşıncaya kadar. Ancak büyük sorunu fark etmesi uzun sürmez. Lucy’nin geçici hafıza kaybı vardır. Bu büyük bir problem, düşünsenize hoşlandığınız ve belkide bin bir zorlukla konuşabildiğiniz kadın ertesi gün sizi tanımıyor. Pes mi edeceksiniz tabi ki hayır Henry de pes etmiyor elbette:) Komedi yüklü bu filmi, en azından benim görüşüm, izlemekten keyif alacaksınız. Peki sonunda ne olacak?? Çerezinizi, mısırınızı, içeceklerinizi alın ve bu filmin karşısına geçin derim. iyi seyirler.

Pariste Bir Gece (Midnight in Paris), sinemada izleme zevkini tattığım filmlerden biride budur ve gittiğim için pişman olmadığım bir filmdir. 2011 yapımı filmimiz IMDB’den 7.4 puan kapıyor ve iyi bir sıralama elde ediyor. Ower Wilson’un Gil karakterini canlandırdığı film geniş bir oyuncu kitlesine sahip. Eşi, nişanlısıda olabilir hatırlayamadım şuan , eşinin babası ve annesiyle beraber Parise giderler. Yoğun tempodan sıkılan Gil alkollü bir şekilde Parisde gece yarısı bir gezintiye çıkar, saat tam gece yarısını gösterdiğinde Eski modellerden bir taksi partiye gitmek üzere Gil ‘in bulunduğu sokaktan geçmektedir, film bu ya onuda yanlarına alırlar fakat o da ne ?? Gil kendisini Paris’in eski zamanlarında bir partide bulur. Şoku üstünden atlatamayan Gil ertesi gün yine aynı yere gider, o gece olanların alkolün bir etkisi olduğunu düşünmektedir fakat yine aynı taksi gelir ve Gil tekrardan o zamanlara döner. Orada karşılaştığı kadınla bir yakınlaşma söz konusu olan Gil’in başından geçenleri seyredeceğiniz film akıcılık bakımından en azından filmin başlarında biraz uykunuzu getirebilir.

Geçmiş ortak paydalarında buluşan seçtiğim filmleri zevkle izleyeceğinizi düşünüyorum, iyi bir hafta sonu geçirmenizi dilerim sağlıcakla kalın iyi seyirler dilerim.

Mustafa Ali Arıkan

1991 yılı Ankara Çankaya doğumluyum. Tek bir şehirde uzun bir süre kalma şansına erişemedim. İlkokul yıllarımı Ankara,Mardin ve Bursa da geçirdim. Lise hayatımı samimim arkadaşlar edindiğim ve hala irtibatı koparmadığım Düzce Fen Lisesinde tamamladım. Şu anda OMÜ Diş Hekimliği Fakültesinde 3. sınıfta öğrenim görmekteyim. Amatör olarak kalecilik yapıyorum, yalnızca Düzce’de kulüp deneyimim olsa da sahaları daha terk etme niyetinde değilim. Ayrıca bir hayvan sever ve onları korumaya çalışan biriyim. Üniversite hayatımı tamamladıktan sonra başarılı bir diş hekimliğinin yanı sıra protez uzmanı olmak istiyorum,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir