Film Günü(Aksiyon)

Uzun bir sürenin ardından tekrar karşınızdayım. Dün de bahsettiğim gibi ilk yazım film günü olacaktı. Sizler için üç güzel film seçmeye çalıştım. Bence aksiyon adına güzel filmler, tabi sizin ne düşüneceğinizi bilemiyorum.

Hanna; seçtiğim filmler arasından 2011 yapı olmakla en eski film diyebilirim. Hanna babası tarafından çocukluğundan beri eğitilmiş bir casus diyebilirim. 16 yaşında bir kızın yapacaklarıyla Hanna’nın yaptıkları arasında uçurumlar vardır. Babasının,cadı olarak tanıttığı ve öldürmesi için yetiştirdiği Hanna zamanı geldiğinde babasıyla yolları ayrılır. O süre içerisinde Hanna kadını aramaya yollara koyulur. İki çocuklu bir aile onu yanlarına alır ve bir bakıma Hanna’ya yardım etmiş olurlar. Hanna cadıyı bulup öldürebilecek mi ve o serüvenler boyunca başına neler geldi öğrenmek istiyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. Hiç bir film anlatılınca güzel olmaz, izlemek en güzelidir, aynı kitapları okumadan heyecanına kapılanamayacağı gibi.

Kod Adı:Olympus(Olympus Has Fallen); Gerçekten bu film ismi çevirilerini yapan kişiyle konuşulması lazım. Olympus dediğimiz yer beyaz saray oluyor ve orjinal isminde olduğu gibi ele geçiriliyor. Bir savaş sırasında değil, aleladen güzel bir günde. Gerard Butler’in baş rolünde oynuyor. Filmde rol icabı olarak Mike Banning olarak biliniyor. Mike Amerikan başkanının eski koruması. Olaylara şahit oluyor ve tabi ki sessiz kalamıyor. Beyaz sarayı kurtarmak tamamen ellerinde olan Mike başarılı olabilecek mi emin değilim. Yani çok güçlü denilen bi devletin merkez binası düşüyor ve onu kurtarmak bir adama kalıyor. Saçmalığı filmin içinde olmasına rağmen aksiyonu elden bırakmadığı için bu filmi seçtim,Aaron Eckhart ve Morgan Freeman gibi birçok ünlü ismin bir araya geldiği film 2013 yapımı olması efektler ve görüntü kalitesi bakımından bir avantaj sağlamış.Umarım seversiniz.

Oblivion; Sonuncu ve kurgusu bakımından hoşuma giden 2013 yapımı hoş bir film. Dünya ölüyor, yaşanabilecek çok az yer var. Bundan kurtulmak için tek çare dünyanın kaynaklarını başka yere taşımak. Böyle bir teknoloji var mı? Şuan söz konusu olduğunu zannetmiyorum ama filmde tabi ki de var. Tom Cruise , Morgan Freeman,Olga Kurylenko gibi ünlü isimlerin yer aldığı sürükleyici bir film olduğunu söylemeliyim-Sanırım Morgan’ın oynadığı filmler daha bir güzel geliyor gözüme-. Eksik bir şeylerin olduğunu fark eden Jack(Tom Cruise)’in kafasındaki sorular bir türlü yanıt bulamıyor. düşünsenize dünya ölüyor, sizde onun ölümünü hızlandırıp her kaynağı toplayıp taşınıyorsunuz. Ancak geçmişinden de kalan şeyler var, hatıralarını o anki durumuyla bir türlü bağdaştıramıyor. Sizinde aklınızda bir kaç soru oluşturacak bu filmi izlemenizi tavsiye ediyorum.

İyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir