Film Günü(Gerilim)

Bu haftaki film günümüzde gerilim filmlerini konu alıyorum. Her ne kadar çoğu filmin sonunu getiremesem de arada böyle duyguları tatmak gerektiğini düşünüyorum. Bu konuyu ve filmleri seçerken ayrı bir özen gösterdim biliyorsunuz ki her gerilim filmi güzel izlenim bırakmıyor. Çok uzatmadan ilk filmimize geçelim:

Rec 2, 2009 yapımı korku ve gerilim filmi IMDB den sadece 6.5 puan almış. Puan tartışılır tabi. Bir kameradan kaydedilen film değişik bir görüş açısı sunarak olayların içerisinde siz varmışcasına izlemenizi sağlayacak. Aynı tarzda çekilen filmler arasında en beğendiğim olmasa da battaniye arasından şimdi ne olacak acaba dediğim bir filmdi. Temel olarak konu karantina altına alınmış bir binada geçiyor. İçindede salgın bir hastalık sonucu saldırgan hale gelmiş insanlar bulunuyor. Binadaki olayları kontrol altına almak için gönderilen ekibin büyük bir sorunu var. Sizde bu gerilim dolu anlara dahil olmak istiyorsanız izlemenizi öneririm.

Şeytanın Avukatı(The Devil’s Advocate), 1997 yapımı gerilim, dram ve gizem içerikli bir film. IMDB’den 7.4 gibi güzel bir puan almış. baş rollerini Keanu Reeves, The Godfather filmlerinin usta yüzü Al Pacino ve İtalyan İşi film ile tanıdığım Charlize Theron üstleniyor. Gerçi Charlize Theron filmde o kadarda aktif değil ama bilin yani 🙂 Kevin Lomax(Keanu Reeves) başarılı bir avukat, başarılı olmayı o kadar kafasına koymuş ki suçluları bile suçsuz göstermeyi başarıyor.  Oldukça güzel giden hayatı John Milton ile tanışmasıyla çok garip bir hal almaya başlar. Hoşuma giden bir film olduğunu söylemeliyim. İzlemenizi de tavsiye ediyorum.

Ruhlar Bölgesi(Insidous), Film 2011 yapımı ve IMDB puanı da 6.7. Arkadaşımın tavsiyesiyle izlediğim, daha doğrusu izleyemediğim (korkudan) bir film. Ancak izlediğim kadarıyla Josh ve Renai’nin çocuklarıyla birlikte bir eve taşınıyorlar ve taşındıkları evde rahatsız edici olaylar olmaya başlıyor. Renai başka bir eve taşınmak için kocasını ikna ediyor ancak çocukları doktorların anlam veremediği bir komaya girerler. Anlaşılmayan nokta çocuklar sağlıklıdır ve koma için hiç bir sebep gözükmemektedir. Yeni taşındıkları evde de enteresan olaylar gelişir. Dahasını anlatmayayım sallamış olurum. Dediğim gibi belli bir süre sonra filmi kapatmak zorunda kaldım. Gerilim ve korku filmleri bana göre değil sanırım.

Seçtiğim filmleri beğeneceğinizi umuyorum. Her ne kadar benim tarzım olmasalar da başta dediğim gibi böyle duyguları tatmak gerekiyor. Yinede bunların bir filmden ibaret olduğunu ve çoğunun hayal ürünü olduğunu unutmayın.

Önerimdir, Türkçe dublaj olarak izlemeyin.

İyi seyirler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir