Film izlemek istiyoruz ama ?

Son zamanlarda sinema sektöründe kaliteli yapımlar yerini almaya başladı. Her hafta bir çok yeni film vizyona giriyor ve bu hıza yetişmek de artık mümkün değil.

Durum öyle bir hal almaya başladı ki artık bırakın tüm sinema sektörünü, ilgi duyduğunuz kategorilerde dahi (atıyorum mesela dram / bilimkurgu / sanatsal / komedi / macera gibi alanlardan biri ya da bir kaçı) her hafta yeni çıkan filmler takibi zor bir hız kazandı. Hele de kritik için değil zevk için film izleyenler bu konuda daha da yavaş durumda. Çünkü gün aşırı film izlemek bile çok zorken arşivde birikmiş filmleri izlemek takdir edersiniz ki hayli zaman alıcı.

Bunları anlatıyorum ama öyle bir nokta var ki o da filmin aşırı sıkıcı ve zaman kaybından başka bir özelliğinin olmaması. Filmlerde seçici olmanın gerekliliğinden bahsediyoruz ama izlemeden önce yapılan yorumları okumak ya da fragmanları izlemek insanda beklentileri yükseğe taşıyor. O  fragmanlar yok mu bir de…

Bir yerde geçiyordu fragmanlar hakkında bir cümle. “Fragmanlar mini etek gibidir, asıl gösterilmesi gerekeni göstermezler, ama merak uyandırırlar” gibisinden bir cümleydi. Hakikaten öyle.

Fragmana bakıyorsunuz, inanılmaz tepkiler veriyorsunuz, parasını verip filme gidiyorsunuz ve olan 15 TL + 120 dk. zamanınıza oluyor. Bu noktada size önerebileceğim internetten film hakkında geniş bir bilgi edinmeniz ya da bahsi geçen filmi full film izle kelimeleriyle aratarak, bir kaç dakika izledikten sonra karar verip sinemada ya da -arşiv meraklıları için- dvd satın alarak oturup evinizde izlemeniz.

Online film izletebilen bir çok site var, ama size tavsiyem bu filmleri ya da tekrar tekrar izlenebilecek olan filmleri gidip sinemalarda izlemeniz. online film izleme sitelerini yapımcı ya da yönetmenin veya oyuncuların performanslarını kısa kısa izleyerek değerlendirme amaçlı kullanabilirsiniz.

Bol filmli günler !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir