Firefox OS’u bilgisayarınızda deneyin

Geçtiğimiz günlerde Firefox OS kullanan telefonlar tanıtıldı. Henüz ham bir işletim sistemi olması nedeniyle tedbirle yaklaşılan Firefox OS ile ilgili pek bilgi bulunmuyor.

Yeni bir işletim sistemi olması sebebiyle de ne kadar ilgi görür pek bilemiyorum. Ama yeni bir ses getireceği aşikar. Piyasada “tek el” yönetim olmayan her yerde mutlaka bir rekabet oluyor ve bu rekabette kazanan her zaman kullanıcı oluyor. Gerek yeni uygulamalar, gerek piyasada adından sıkça söz ettirme adına dağıtılan promosyonlar olsun geri dönüş olarak azami derece fayda sağlıyor.

Bahsettiğim gibi, yeni bir işletim sistemi olan Firefox OS ise bu pazarda adından söz ettirmek istiyor, aşikar. Eğer Firefox OS işletim sistemli bir telefon almak istiyor ama aklınızda bir çok soru varsa ki bu normaldir yeni bir işletim sistemi için, sevindirici bir haber var.

Mozilla, Firefox OS için bir simülasyon yayınladı. Eğer Firefox tarayıcı kullanıyorsanız, Firefox OS’u bilgisayarınızda test edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece buraya tıklayıp Mozilla mağazasından uygulamayı indirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir