Gelin Saç Modası

Her genç kız, prensesler gibi bir gelin olmayı hayal eder. Gelinlik modelini, gelin saçı modellerini, gelinlik ayakkabılarını, hatta gelin arabasını bile hayal eder. Prensesler kadar güzel olabilmek için hangi saç modelini yaptıracağına, hangi gelinliği giyeceğine karar vermek için oldukça fazla düşünür ve araştırır. Gelinler, genellikle topuz saç modellerini tercih etmektedir. Duvakla birlikte topuz saçlar daha hoş gözükmektedir. Ancak, saçını dağınık bırakmayı ya da saçının bir kısmını toplatmayı tercih eden gelinler de yok değil tabi. Her ne şekilde olursa olsun, gelin olmak heyecan verici bir şeydir. Her gelin de güzeldir.

Her genç kızın belirli bir yaştan itibaren sürekli hayalini kurduğu başka bir konu da anne olmaktır şüphesiz. Kadınlar, çocukluk dönemleri de dâhil olmak üzere,
içlerindeki anne olma hissiyatı ile yaşarlar. Evlenen ve çocuk sahibi olacak
olan her kadın, hamilelik belirtilerini sürekli takip etmektedir. Hatta çoğu zaman bunu belirtilerden önce hisseder. Hamilelik, beklenen âdetin gerçekleşmemesi ile gösterir kendini.

 

Hamilelik başladığı andan itibaren vücudumuzda salgılanan östrojen ve progesteron gibi hormonların miktarının değişmesiyle bazı belirtiler meydana gelmektedir. Bulantı, kusma, baş dönmesi, karnın alt kısmında şişlik hissi gibi belirtiler hamilelik olma olasılığını göstermektedir. Evde kendiniz yapacağınız gebelik testleriyle gebeliğinizi öğrenebileceğiniz gibi doktorunuza giderek de daha net bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ultrasonla yapılan muayeneler her zaman daha kesin sonuçlar vermektedir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir