Google’dan ceza yemeniz için 50 sebep

Google internet kullanıcıları için en doğru en sağlam ve kaliteli bilgiyi öne çıkaran internet sitelerini sever, bunu hali hazırda biliyoruz. Kaliteli yazarların ve düzenli içeriklerin yanında on/off page seo olarak adlandırılan teknik konularda da dikkatli davranan Google sonuç olarak kullanıcının maksimum fayda sağlayabileceği içerikleri ön plana çıkarıyor. Google’ı referans alarak kriterlere uygun davranan siteleri ödüllendirmenin yanında, fayda odaklı olmayan siteleri de cezalandırıyor. 

Google tarafından verilen cezalar içerisinde bir çoğu hatta tamamı puan düşüşüne ve sıralamalarda gerilere atılmanıza neden olabilir. Bir kısmı ise direkt nakavt ederek yeni bir sisteme yönelmenize dahi neden olabilir. Google bu, cezası kötü oluyor.

Google, algoritma olarak tam bir muamma çünkü tek bir ya da bir kaç kritere göre sonuç çıkarmıyor. Ortaya çıkardığı arama sonuçları yüzlerce algoritmanın tek bir çatı altında toplanması ve süzülmesiyle meydana geliyor. Bu kritelerlerin önem sırası, derecesi de farklı olduğu için tam anlamıyla bir optimizasyon yapılamıyor. Ancak Google tarafından site sahipleri için tek bir önemli husus belirtiliyor.

Faydalı içerik. 

Faydalı içeriği gir yeter, ben geri kalan her şeyi halledeceğim diyor Google. İşin bu kısmı kolay gibi görünebilir ancak faydalı içeriği girerken de mutlaka ve mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlar var.

Bir kaç yazı dizisi şeklinde yayınlayacağım “Google’dan ceza yemeniz için 50 sebep” başlıklı konuya bir sonraki yazımda başlayacağım.

Konu hakkında fikir sahibi olmayanların faydalanabileceği bir yazı dizisi olacağını umuyorum.

2 thoughts on “Google’dan ceza yemeniz için 50 sebep”

  1. Pingback: Google’dan ceza yemeniz için 50 sebep - 2
  2. Trackback: Google’dan ceza yemeniz için 50 sebep - 2
  3. Pingback: Google’dan ceza yemeniz için 50 sebep - 3
  4. Trackback: Google’dan ceza yemeniz için 50 sebep - 3

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir