Güneş Tutulması

Ay’ın Dünya ve Güneş arasına girerek oluşturduğu bu harika olay bu gün gerçekleşti. Edindiğim bilgilere göre Türkiye’den izlenemeyeceği söylenen yinede isli cam ve ya güneş gözlükleriyle azda olsa fark edilen bu olay %5 oranında gerçekleşecekmiş. Bu gün öğleden sonra 3 ile 4 arası gözlemlenen bu olayı kaçırmadığınızı umut ediyorum.

Burç yorumcularına da konu olmuş, hatta zamanında 11 Ağustos Sakarya depreminin sebebi olarak gösterilmiştir.

En son 29 Mart 2006 da gözlemleyebildiğim güneş tutulması, gün ortasında gece yaşanması olarak nitelendirilmişti. O günden sonra gökyüzü ayrı bir değer kazandı benim için. Gerçi o zamanlara kıyasla şu sıralar ilgimi bir nebze kaybetmiş durumdayım.

Edindiğim bilgilere göre bir sonra ki tutulma 29 Nisan 2014 yılında gerçekleşmesi bekleniyor. Yinede bu tutulma Türkiye’de izlenileceğinden şüpheliyim.

Esenlikle kalın.

Mustafa Ali Arıkan

1991 yılı Ankara Çankaya doğumluyum. Tek bir şehirde uzun bir süre kalma şansına erişemedim. İlkokul yıllarımı Ankara,Mardin ve Bursa da geçirdim. Lise hayatımı samimim arkadaşlar edindiğim ve hala irtibatı koparmadığım Düzce Fen Lisesinde tamamladım. Şu anda OMÜ Diş Hekimliği Fakültesinde 3. sınıfta öğrenim görmekteyim. Amatör olarak kalecilik yapıyorum, yalnızca Düzce’de kulüp deneyimim olsa da sahaları daha terk etme niyetinde değilim. Ayrıca bir hayvan sever ve onları korumaya çalışan biriyim. Üniversite hayatımı tamamladıktan sonra başarılı bir diş hekimliğinin yanı sıra protez uzmanı olmak istiyorum,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir