Haftasonunda kısa bir mola

Haftasonlarını dolu dolu geçirenleriniz olabilir ama ya biz ne yapalım ? Tek başına avare avare çarşı pazar avm mi dolaşalım ? Yok. Oyun oynayacağım. Tabii her haftasonu olduğu gibi.

Oyun indirmek için pek zamanınız olmayabilir. Zaten şu dönemde bilgisayar için değil de mobil cihazlarınız için oyun aramak daha mantıklı. Çünkü insanın canı her an her yerde sıkılabiliyor. Kendimden biliyorum.

Son zamanlarda popüler mobil cihazların işletim sistemi ya Android ya da iOS, şanslısınız ki sanal alemde bu işletim sistemleri için bir ton oyun var ama gel gelelim kaliteli denebilecek çoğu oyun ücretli. Durum böyle olunca “ulan ya hoşuma gitmezse aldığım oyun, boşuna mı para verecem” hesabı yapabilirsiniz ki bu gayet doğal. Size tavsiyem önce oyunların deneme sürümlerini bulmanız, daha sonra hoşunuza giden oyunun tam sürümünü satın almanız.

Özellikle android oyunları için internette bulacağınız apk dosyalarını kullanabilirsiniz. Bu demek olmuyor ki sürekli bu yöntemi kullanın. Şiddetle önerim oyunu oynadıktan sonra hoşunuza gitmezse silin, severseniz de oyunun tam sürümünü satın alın. Böylelikle hem cebinizden fazla para gitmez hem de kafanız rahat olmuş olur. Ayrıca sevdiğiniz oyunu satın almanız yapımcıları oyun yapımı yönünde teşvik ederek ilerleyen zamanlarda daha çok oynanabilir oyun görmenizi sağlayabilir.

Bu arada bilgisayardan yarış simülasyonları oynayanlara tavsiye edebileceğim ücretsiz bir oyun var. Çoğu kişi Live Fos Speed (LFS) ‘yi duymuştur. Özellikle mausla oynanışı beni benden alır. LFS severlere bir müjde vereyim, Türk otomobilleri kullanabileceğiniz LFS yamalarını internette bulabilirsiniz. Hani doğan, şahin felan. En azından doğan görünümlü ferrariniz olur.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir