HTC Sense 5 için bilmeniz gerekenler

HTC’ hayranı olarak bu haberi yayınlamadan geçemezdim. Geçtiğimiz günlerde resmi etkinlikle tanıtılan HTC One modeli yeni arayüz Sense UI ile gelmişti. Peki HTC mühendisleri bu Sense UI arayüzünü neye göre ve hangi amaçla tasarladılar ?

Firma mühendislerinin yaptıkları araştırmalar sonucunda son kullanıcı davranışları ve genel insan davranış teorileri dikkate alınarak Sense UI arayüzü tasarlanmış. Yani tamamen kullanıcı odaklı olmaya çalışılmış. Yeni nesil akıllı telefonların vazgeçilmezlerinden olan widgetların kullanılmadığı ve kullanıcının bunları uygulamadan farklı olarak düşünmediğini görmüşler ki tamamen doğru. Hava durumu, müzik ve galeri gibi widgetlar dışında diğerlerinin pek kullanılmadığını ve pek fazla önem arzetmediği sonucuna varan mühendisler bu yönde hareket etmişler.

Sosyal medyanın ön planda tutulduğu bir gerçek, ve HTC kullanıcı davranışları departmanı yine bunu göz önüne alarak arayüzde sürekli güncellenen sosyal medya akışını ön plana çıkarmış. Böylelikle güncellik konusunda saniye saniye takip edebileceğiniz bir sistem geliştirilmiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir