ISO 27001 Sertifikası ile Bilgi Güvenliği

ISO 27001 Sertifikası ile Bilgi Güvenliği
Bulunduğumuz çağ uzmanlarca Bilgi Çağı olarak nitelendirilmektedir. Gelişen ve büyüyen Dünya’da bilgi, kolay ulaşılabilen bir varlık halini almıştır. Bilgi ister yazılı ister sözlü olsun, ister elektronik ortamda bulunsun, ister videolarda gösterilmiş olsun bilgiye ve bilginin kaynağına ulaşmak kolaylaşmıştır. Bilgiye bu kadar kolay ulaşılabiliyor olmak, kurumların ürettikleri bilgileri koruması ve yönetmesi ihtiyacını doğurmuştur.
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri standardı kurumların sahip oldukları bilgiyi korumak ve yönetmek ihtiyacına cevap vermek için geliştirilmiştir. ISO 27001 sertifikası, 30 yıllık bir süreç içinde gelişerek uygulanmış ve uluslar arası çevrelerde kabul görmüştür. ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri sertifikası, şirketlerin bilgilerinin gizliliğini, bütünlüğünü ve erişebilirliğini değerlendirmek amacı ile kurumların bilgi güvenliklerini belgelendiren sertifikadır.
1344_27d81f693337756657766f850c6fd5f3
ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri sertifikasına sahip bir kuruluşun diğer kuruluşlardan ayrılan bazı özellikleri vardır. Bu özellikler kuruluşun avantajları olarak da gösterilebilir. ISO 27001 sertifikasına sahip bir kuruluş; bilgi güvenliğine dikkate aldığını, bilgi varlıklarının farkında olduğunu ve buna değer verdiğini gösterir. Bu durum da kuruluşun prestijine olumlu katkıda bulunur. Çalışanların, hissedarların, müşterilerin duyduğu güven ortamını etkiler.
ISO 27001 sertifikası kuruluşun risk analizi yapmasını ve yaşanacak her kriz ortamına hazırlıklı olmasını sağlar. Bir felaket halinde işe devam etme yeterliliğine sahip olunmasına yardımcı olur. Bu durum uzun yıllar sürecek olan işi garanti altına alır ve çalışanlarla birlikte tüm kuruluşun güvende olmasını sağlar. Kuruluşların büyümesine ve gelişimine katkı sağlayan ISO 27001 sertifikası, kuruluşa rakipleri ile rekabet edebilme ve rakiplerinden bir adım önde olma avantajı sağlar.
Iso 27001 sertifikası hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için SealCerti ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir