İşyeri Hekimliği ve Faydaları

İşyeri Hekimliği ve Faydaları
İşyeri hekimleri iş yerlerinde mutlaka bulunmalıdır. Olası iş kazalarında işyeri hekimleri devreye girer ve ilk müdahaleyi yaparlar. İşyeri hekimlerinin firmalara birçok yardımı dokunmaktadır. İşyeri hekimliği için belirli eğitimlerden geçildikten sonra işyeri hekimliği belgesi veriliyor ve işbaşı yapılıyor. İşyeri hekimleri aldıkları belge ile belirli bir rütbe alıp, tecrübeleri ile birlikte bu rütbelerini yükselebiliyorlar.

İşyeri Hekimliği ve Faydaları

İşyeri Hekimliği ve Faydaları

Faydaları
İşyeri hekimliğinin faydaları çoktur fakat en önemlisi bir iş kazasında anında müdahale yapabiliyorlar. İşçilerin bilgilendirilmesi sağlanıyor ve bazı gaz ölçümleri vs. yapıldığı takdirde de firmalar da iş kazaları en aza indiriliyor. İşyeri hekimleri her durumda fayda sağlamaktadırlar. Çalışanları sağlık konularında bilgilendirebiliyorlar ve işyerinde daha güvenilir ortamda bir çalışma sağlanmasına yardımcı oluyorlar.
İşyeri hekimlerine son yıllarda çok daha fazla önem veriliyor. Son yıllarda dikkatsizlik yüzünden ve anında müdahaleden dolayı kayıpların olmasından dolayı işyerlerinde sıkı denetim mevcut… Bazı ölçümlerin gerekli hale getirilmesi ve işyeri hekimleri gibi gerekli şeylerin bulundurulması zorunluluğu ile iş kazaları en aza indirilirken, olası kazalarda çok daha iyi sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Bu yönden firmalar iş kazaları için gereken önlemleri almalı ve testleri yaptırmalıdır.
İşyeri hekimliğinin birçok faydası bulunuyor bulunmasına fakat ek tedbirlerde alınması gerekiyor. Sadece işyeri hekimi bulundurmak ile tedbirler alınmıyor. Ek ölçümler, testler ve işyeri hekimliği hakkında detaylı bilgi almak isterseniz http://www.baskentsaglik.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir