Kantaron Yağı ve Limonun Faydaları

HER DERDE DEVA BİTKİLER

Hemen hemen her yemekte kullanılan limonun faydaları saymakla bitmez. Limon, hem lezzetiyle hem de yararlarıyla mucize bir meyvedir. Limon, başta C vitamini olmak üzere A ve B vitaminleri içerir. İçerdiği vitaminler sayesinde birçok rahatsızlığa da iyi gelmektedir. İştah açıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı, idrar söktürücü özellikleri vardır.


Kabızlığa karşı ne iyi gelir
, diye soracak olursak. Tabii ki yine cevap
limon olacaktır.
Limon, vücuda güç veren bir meyvedir. Ayrıca vücuttaki mikropları da öldürmeye yardımcı olur. Soğuk algınlığı, grip gibi hastalıklarda da en çok kullanılan meyve limondur. Böyle zamanlarda her türlü yemeğe sıkabiliriz. Ayrıca, tansiyonu düşürerek vücudu da rahatlatır ve insanı sakinleştirir. Limon kansızlığa karşı da çok etkilidir. Peki ya limon nasıl ve ne şekilde kullanılmalıdır? Limonun çiçeğinden, kabuğundan suyundan yararlanılabilir. Kabukları haşlanıp suyu içilirse vücudu kuvvetlendirir. Ayrıca tırnaklarınızı güçlendirmek için de kullanabilirsiniz. Limonun içine birkaçdamla zeytinyağı damlatarak tırnaklarınızı ovabilirsiniz.

Güçlü ve parlak tırnaklara sahip olabilirsiniz. Ancak, zeytinyağı yerine kantoran yağı da damlatabilirsiniz. Çünkü bu yağ da tırnaklara güç kazandırır. Bir yandan da cildinizi besler ve daha parlak bir cilde sahip olmanızı sağlar. Hem limon hem de sarı kantoran yağı, en çok antiseptik özellikleriyle bilinmektedir. Daha çok bu amaçla kullanılmaktadır. Her ikisi de hücre yenileyici özelliğe de sahiptir. Ancak, uzun süre kullanıldıklarında kan şekerini ve tansiyonu da düşürürler. Bu yüzden kullanırken dikkat edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir