Kefilsiz kredinin başvurusu da alması da kolay

Bankalar arasındaki kredi verme rekabeti müşterilerine daha hızlı ve kolay kredi sağlama imkanları sağlıyor. Daha önceleri kefil gerektiren ve pek çok evrak istenen kredi başvuru süreci şimdilerde çok daha hızlı ve kolay bir şekilde işliyor. Bankalar genellikle belirli tutarlara kadar kredilerde kefil şartı aramıyorlar. Özellikle yüksek miktarlarda olmayan ihtiyaç kredileri için çoğunlukla kefil istenmiyor.

Kredi başvurusu için bankalar artık sadece tc kimlik numarası istiyorlar. İster telefonla olsun, ister sms atarak olsun, isterse de internet üzerinden olsun tc kimlik numarasını yazarak başvuru yapılabilmekte. Kredi başvuru sonucu çok kısa süre içerisinde cep telefonuna gelmekte. Krediyi almak için en yakın şubeye gidildiğinde ise sadece kimlik fotokopisi gerekmekte.

Bu nedenle başvuru sürecinden ziyade ne kadar krediye ihtiyaç olduğu daha doğrusu ne kadarlık bir krediye gücün yeteceği daha önem kazanmakta. Kredi hesaplama araçları sayesinde alınacak kredinin aylık ödemelerini görmek mümkün. Her konuda olduğu gibi kredi alırken de pek çok seçeneği dikkate almak gerekli. Her banka farklı faiz oranları uygulamakta ve farklı masraf çıkarmakta. Vadenin mi, faizin mi yoksa masrafın mı daha önemli olduğu iyice düşünüldükten sonra başvuru yapılmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir