Kurabiye’de Yeni İsim

Kurabiye tarifleri annelerimizin kara kaplı defterlerinden bu yana tadının güzelliğini ve sırrını hep korumuştur. Bazen komşularınızda yediğiniz bir tuzlu kurabiye çeşidi çok hoşunuza gider ev evde kendinizde yapabilmek için büyük bir hevesle tarifini istersiniz. Ancak, kurabiyenin tam tarifini bilseniz de her yapışınızda farklı bir tat bulursunuz ve istediğiniz gibi olmaz. Bunun sebebi tarifi yanlış bildiğinizden değil, bu kurabiye çeşidini yaparken dikkat edilmesi gereken püf noktalar hakkında yeterli bilgiye sahip olmadığınızdandır.

            Kurabiyelerde margarin kullanıldığını biliyor ama sağlıklı olması açısından başka çeşit yağ kullanmayı deniyorsanız büyük hata yapıyorsunuz demektir. Çünkü kurabiyeye o ince şeklini veren ve yerken ağzınızda dağılmasını sağlayan margarinin kıvamıdır. Bu nedenle bu malzemeyi değiştirdiğinizde kurabiyeniz de farklılaşacaktır. Kurabiyelerinizi pişirmeniz gereken en uygun fırın sıcaklığı 200- 220 derecedir ve kızmış fırın tercih edilmelidir. Tepsiyi fırının içerisinde bekletirseniz, ısınma sürecinde margarinin yumuşamasıyla kurabiyeleriniz yaygınlaşacak ve dolayısıyla şekli bozulacaktır. Bazı istisnai tarifler hariç mısırlarda genellikle mısır nişastası kullanılır, bu kurabiyelerin gevrek olmasını sağlar.

Bu ve bunun gibi gerekli olan birçok ön bilgiye sahip olmanız, mutfakta hızlı olmanızı sağlayacaktır. Eğer tarif arıyorsanız bu sizin o tarifi bilmediğiniz anlamına gelir ki bu durumda bulduğunuz her tarifin doğru olduğuna inanabilirsiniz. Oysa çoğu tarif net olmayan ölçülerle verilmekte ve yapımı hakkında bir bilgi sunulmamaktadır. İnternette kopyalama daha kolay olduğundan dolayı maalesef bu tariflerin yayılması ve birçok sitede aynı içeriğin bulunması kaçınılmaz bir gerçektir. www.kolaykurabiyetarifleri.net adresinde bulunan kurabiye tariflerinin içeriği tamamen net ölçülerle belirtilmiştir ve bütün yapım aşamaları tüm detaylarıyla anlatılmaktadır. Bu nedenle tarif ararken sıkılmaz ve birisi size anlatıyormuş gibi hissedersiniz.

Tariflerin ölçülü ve net olmasının yanı sıra, görsel içeriklerle desteklenmesi ve küçük notlar şeklinde püf noktalarının bulunması aradığınız her şeyin bir arada olmasını sağlar ve tüm bilgiye tek bir adresten ulaşabilirsiniz. Ayrıca kurabiye süsleme tekniklerinin ve çeşitlerinin bulunduğu yazılardan fikir sahibi olarak yeni şekiller üretebilir ve kurabiyeleriniz daha cazip hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Büyük, küçük, evli, bekar demeden herkesin ziyaret ettiği ve bilgi aldığı tarif siteleri çok talep görmektedir. Buna rağmen, kaliteli tarifleri bulmak bir hayli zorlaşmaktadır. Denenmiş ve resimlerle belgelenmiş tariflerin bulunduğu bu siteye rahatlıkla güvenecek ve diğer seçenekleri değerlendirmek bile istemeyeceksiniz. Kolay kurabiye tariflerinin bulunduğu bu sitenin güç geçtikçe takipçisi artmakta ve sektöründe ön plana çıkmaya emin adımlarla ilerlemektedir.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir