Modern Gelin Başları

Modern Gelin Başları
Nikâh ve düğünlerin en dikkat çeken kişileri gelin ve damattır. Bu sebep ile özellikle gelinler üzerindeki göz sayısı da oldukça fazla olmaktadır. Gelinlerin dikkat çekmesini sağlayacak birçok önemli husus bulunmakla beraber bunlar arasında en çok ön plana çıkan gelin başıdır. Gelinlerin saçlarına şekiller vermesi üzerine ortaya çıkan bu modeller, hem oldukça fazla zaman gerektirmekte hem de yoğun bir çalışma sonucu oluşturabilmektedir. Gelin başı modelleri birçok etmene bağlı olarak değişiklik gösterebileceği gibi bu modeller arasında en çok dikkat çeken ise topuz şeklinde yapılanlardır.
Gelin başı modelini belirlerken bazı hususları göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bunlar arasında en önemlileri gelinin saçının uzunluğu ve yapısıdır. Buna bağlı olarak kısa saçlı bayanlar çeşitli ek aksesuarlar ile saçlarını uzatabilir veya kendi açları üzerinden farklı türde saç modelleri oluşturabilmektedir. Bir diğer önemli etmen ise nikâh veya düğünün yapılacağı ortamdır. Bu ortamın ne tür bir mekân olduğuna bağlı olarak oldukça farlı tür ve konseptte gelin başları yapabilmek mümkündür. Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise erkeğin boyudur. Oldukça sık bir biçimde görüntülenecek çiftlerde erkek ile bayan arasındaki boy farkını ortaya çıkartacak gelin başı modellerinden kaçınılmalıdır.
http://gelinsacimodelleri.net/gelin-saci/sitesinden en moda gelin saçı modellerini görebilirsiniz.
2013 gelin başı modelleri arasında taşlı ve çiçekli süslemeler gelmektedir. Bu süslemeler özellikle kısa saçlı olanlar veya saç yapısını beğenmeyenler için oldukça iyi bir çözüm seçeneği olarak görülebilir. 2013 gelin başı modellerini belirlerken dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada törenin yapılacağı mevsimdir. Farklı mevsimlerde farklı gelin başı modelleri uygulandığı için bu duruma büyük önem verilmelidir. Gelinlerin saç şekillerini oldukça farklı türlerde ve şekillerde yapmaları mümkündür. Bunu yaparken sadece kendi zevklerini değil aynı zamanda genele hitap eden bir bakış açısı içinde olmaları da gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir