Naruto Shippuden: Ultimate Ninja Storm 3

Anime takipçileri arasındaysanız bu oyunu bilmemenize imkan yok. Normalde yalnızca playstation üzerinden oynanabilen bu oyun yanlış hatırlamıyorsam ekim ayının son haftası PC sürümü sevenleri için yayımlandı. PS sahibi olmayanlar tarafindan coşkuyla karşılanan bu haber benim içinde büyük bir mutluluk sebebi oldu.

Windows vista,xp,7,8 tarafından desteklenen bu oyun 2 GB ile 8 GB arası RAM ile HDD’de 8 GB bir alana ihtiyaç duyuyor. Ekran kartınızın en az 512 MB ekran kartı oyunu oynamak için yeterli olacağı söylenmiş. Yinede işi garantiye alıp 1 GB ekran kartınız olsa iyi olur. Yine 2Ghz işlemci hızının gerekli olduğunu belirtilmiş.

Oyun içerisinde PS’de olduğu gibi 3 mod mevcut; free battle, adventure ve online battel modu sunulmuş. Adventure mod Naruto Shippuden anime serisini bir bölümünü ele almış. Free battle modu elbetteki en sevdiğim mod. Her karakterin kendine ait bir kombosu olmasının yanı sıra karakterleri animeden tanımak daha farklı bir keyif veriyor bana. Free battle modda karekterlerin kapalı olması moralinizi boxmasın, adventure de bölüm ilerledikçe karekterler açılacaktır.

PS’den oyun takipçileri için görsellik normal gelecektir. ancak ilk defa bu oyunu oynayacaklar için uyarmalıyım, görselliği biraz garip gelebilir. Benim hoşuma gidiyor gerçi bir nevi animeyi kendiniz oluşturuyormuşum hissi veriyor.

Oyuna ilk başladığımda oyun konsolu ile oynamakta sıkıntı çektiğimi söylemeliyim bana özel mi bilemiyorum yalnızca klavye seçeneği vardı. Küçük bir araştırmayla ve yardımcı programlarla bu sorunun üstesinden kolayca gelebilirsiniz.

Olabildiğince zevk almaya bakın iyi oyunlar dilerim.

 

Mustafa Ali Arıkan

1991 yılı Ankara Çankaya doğumluyum. Tek bir şehirde uzun bir süre kalma şansına erişemedim. İlkokul yıllarımı Ankara,Mardin ve Bursa da geçirdim. Lise hayatımı samimim arkadaşlar edindiğim ve hala irtibatı koparmadığım Düzce Fen Lisesinde tamamladım. Şu anda OMÜ Diş Hekimliği Fakültesinde 3. sınıfta öğrenim görmekteyim. Amatör olarak kalecilik yapıyorum, yalnızca Düzce’de kulüp deneyimim olsa da sahaları daha terk etme niyetinde değilim. Ayrıca bir hayvan sever ve onları korumaya çalışan biriyim. Üniversite hayatımı tamamladıktan sonra başarılı bir diş hekimliğinin yanı sıra protez uzmanı olmak istiyorum,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir