NEDEN PROLOTERAPİ?

Proloterapi tedavisi cerrahi işleme gerek duyulmadan yapılan ve ağrılı bölgede kalıcı tedavi uygulayan bir tekniktir.

Proloterapi tedavisi ile gücünü kaybetmiş dokularda ve hücrelerde, onarım sağlanır, eski işlevi tekrar kazandırılır.

Ağrıları sebebi ile yürüme zorluğu yaşayan insanlar çok sıkıntı çeker. Bu kişilerde cerrahi işlem biraz maliyetli olduğu için ve bazı riskler taşıdığı için çözüm olarak kabul edilmez.

Proloterapi de büyük bir hızla üretilen kollajen ve kıkırdaktır. Kollajen yeni bağ dokusu oluşturabilmek için bedende natürel olarak oluşum gösteren bir proteindir. Hangi bölgede sorun varsa enjekte edilir ve onarım başlar.

Proloterapi nedeni ile oluşabilecek yan etkiler farklı enjeksiyon teknikleri ile hemen hemen aynıdır. Bu yöntem son derece basit olduğu kadar kişi açısından oldukça da güvenilirdir.

Tedavisi iskelet ve kas sistemi ağrılarında % 90 civarında başarı sağlayabilmektedir. Bu tür ağrılar için ameliyat olmaktansa ilk olarak proloterapi tedavi tavsiye edilmektedir bunun için www.drhasandogan.com/proloterapi.html adresini ziyaret edebilirsiniz.. Cerrahiden önce uygulanan proloterapi tedavisi ile ameliyat olasılığı ortadan kaldırılabilinir.

Proloterapi tedavisi 3 – 4 hafta da 1 kez ve yaklaşık 6 seansta tamamlanmaktadır.

Sürekli devam eden ağrılar için kullanılabilen farklı birçok ilaç bulunmaktadır. Ancak bu ilaçlar vücut için riskli olabilir. Proloterapi de ise ağrı oluşan bölgeye uygulanan tedavi ile vücut kendiliğinden ağrı oluşan bölgeyi onararak tedavi eder.

Vücudun yabancı olarak algılamadığı ve vücuda her hangi bir zararı dokunmayan enjeksiyonlar ile bedenin kendi iyileşme sistemini uyaran bir tedavidir. Beden kendi kendini onardığı ve tedavi ettiği için her hangi bir risk ile karşılaşmak söz konusu değildir…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir