Parlak Işıkların Altında Olan Sadece Elbiseler midir ?

Önce iç güzelliği denir ya, kadınlar dış güzelliğin de en az iç güzellik kadar önemli olduğunu bilir. Alışverişe olan tutkularının erkeklere göre daha fazla olmasının sebebi de budur. Bir kadın için hayat kurtaran şey gardırobundaki giysileridir. Kadınlar günlük şıklığa kolayca ulaşabilirken özel günler için bir hayli yoğun çaba harcarlar. Adı üzerinde özeldir ve gün içerisinde kendine oldukça dikkat eden bir kadın için özel günlerde giyeceği elbisenin önemi tartışılmaz.

Spor şıklığın göz önünde tutulduğu alışveriş pazarlarında gece elbisesi bulmak oldukça güç bir durumdur. İşin içine bir de nişan, mezuniyet, yakın arkadaşının ya da akrabasının düğünü, davet gibi geceler girince bulunduğu yerin en şık giyineni olmak isteyen bir kadın için abiye elbise alışverişi çok zor ve işkence gibidir. Bulunduğu gecede aynı giysiden bir başkasının daha olmaması, vücuduna, ayakkabısına ve modaya uygun olması bir kadın için son derece önemlidir. Zihninde tasarladığı giysiyi bulmaya çalışan kadınlar, internetten bulduğu gece elbisesi, nişan elbisesi gibi giymek istediği giysileri dışarıda bulmaya çalıştıkları için bir türlü karar veremez ve aradığını bulamazlar.

Kadınların abiye seçiminde giymek için yanıp tutuştukları tasarımları aramadan önce gidecekleri ortama uygun olup olmadığına dikkat etmeleri gerekmektedir. Nişan için nişan elbisesi arayanlar, yaşlarına uygun olanları tercih etmelidirler. Unutmamalıdırlar ki eğlenmek için gittikleri bir gecede kendilerini pozitif hissedecekleri bir renk seçmeleri gerekmektedir. Davetlerde ise siyah ve beyaz göz önünde bulundurulabilir. Bir daha giymeyeceğini düşündüğü elbiseyi kimse almamalıdır. Ayakkabı, çanta ve takıların abiye elbise için ne kadar önemli olduğunu bilen kadınlar, bazen elbiseyi kapatacak derecede abartıya kaçan aksesuarlar kullanabiliyorlar. Bir düğün için gösterişli abiye giymeyi tercih eden bir kadın; yüzük, küpe ve kolye aksesuarlarından en fazla ikisini takmalıdır. Yoksa bir kargaşa içinde duracak ve alışverişi öncesi zorlandığını herkese belli edecektir.

Gece elbisesi, bir kadının en güzel gecesine ışık tutarken, elbisenin ona hissettirdikleri ile de gecenin en güzel kadını olmasını sağlayacaktır. Güzel göründüğünü bilen bir kadından daha pozitif bir insan olamaz ve etrafındaki insanlara yansıyan pozitiflik o gecenin aranılan tek şeyidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir