Plastik kart

Teknolojinin hayatımızdaki yerinin her geçen gün biraz daha büyümesi ile birçok teknolojik ürün de hayatımıza girmeye başladı. Bunlardan bir tanesi de hemen hemen her yerde kullandığımız plastik kart ürünleri. Plastik kart ürünleri dediğim zaman birçok insan bunun ney olduğunu merak edecektir hemen açıklık getirelim. Otobüslerde kullandığımız akbil kartları, yada kredi kartları, puan kartları gibi birçok akıllı kart ürünleri plastik kart olarak geçmektedir. Ülkemizdeki plastik kart ve akıllı kart üreticisi birçok firma son yıllarda ARGE çalışmasıma ayırdığı bütçesini arttırarak sektöründe değer üreten bir firma haline gelmeye başladı.  Bunlardan bir tanesi de plasis şirketler grubu.
Plasis ulaşım, haberleşme ve müşteri takip alanında gerçekleştirdiği projeler ile ülkemizdeki sayılı yerli plastik kart üreticisi içerisine girmiş ve ismini sektöre duyurmuş bir firmadır. Ürettiği akıllı kart sistemleri gaziantep, urfa, mardin, kocaeli belediyeleri tarafından ulaşım alanında kullanılmakla birlikte boyner,collezione,colins gibi birçok giyim firmasına da müşteri sadakati kartı yaparak adını duyurmuştur.
 
Plastik kart sektörü her ne kadar halkımız tarafından yeteri kadar bilinmese de nüfusumuzun %80’i bu ürünleri kullanmakta fakat sektörün büyüklüğünü bilmemektedir. Ehliyetlerin ve kimlikleri akıllı sisteme geçmesi ile birlikte bu oran %100’e çıkacaktır. Zira nüfus cüzdanı taşıyan her vatandaş bir plastik kart taşıyacak ve bu ürünü kullanacaktır. Ülke bazında ve Dünya genelinde bu sektörün hızlı bir şekilde büyümesi birçok girişimcinin ilgi odağı olmaktadır. Son yıllarda birçok platik kart üretici firma sektöre girmiş fakat yerli pazardaki rekabetin yüksek olması ilebu firmalar kısa sürede işletmelerini kapatmıştır. Ülkemizde plastik kart talebinin %500’ü kadar plastik kart üreticisinin olduğunu ve bunların genellikle yurt dışı pazara ihracat yaptığını plastik kart üreticileri derneği başkanı Mesut Hamarat bizlere 2012 yılında halka duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir