Sigorta Sorgulama Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

Sigorta Sorgulama Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı!

İnternet üzerinde yer almakta olan olanaklar neticesinde ülkemizde de devlet kurumları bu olanaklardan yararlanarak vatandaşlara daha kaliteli, daha iyi ve daha hızlı bir hizmet verebilmek amacı ile internet üzerinde daha etkin bir rol almaya başlamıştır. Tüm dünya genelinde yaşanmakta olan teknolojik gelişmeler sayesinde ülkemizde vatandaşlar istedikleri nokta içerisinden istedikleri vakit SSK ile ilgili sorgulama işlemleri başta olmak üzere pek çok işlemini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

İnternet üzerinde yer alan SGK uygulamaları sayesinde artık kurum ile ilgili işlemler çok daha kolay bir hale gelmiştir. Sigorta sorgulama işleminin internet üzerinden gerçekleştirebilmek için vatandaşlar E-SGM uygulamasını kullanabilme olanağına sahip olabilmektedirler.

Günümüzde tüm dünya genelinde gerçekleşmekte olan teknoloji alanındaki gelişmeler sonucunda internetin çok daha yaygın olarak kullanılmaya başlaması ile artık internet üzerinde yer alan olanaklarda büyük bir çeşitlilik kazanmıştır. Günümüzde insanlar artık internet üzerinde yer almakta olan çeşitli olanak sayesinde günlük işlemlerinde gerçekleştirmekte oldukları pek çok işlemlerinin haricinde sıra ayrıca çeşitli etkinliklerini internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir

Ülkemizde internet üzerinden en aktif olarak hizmet vermekte olan devlet kurumlarının başında gelmekte olan Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşların hizmetine sunmakta olduğu pek çok uygulama ile vatandaşlar SSK ile ilgili olan işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan SSK ile ilgili işlemlerini sadece dakikalar içerisinde gerçekleştirebilme olanağı vatandaşların hizmetine sunulmaktadır.

İnternet üzerinde yer almakta olan bu SSK uygulamaları vatandaşların işlemlerini kolay bir şekilde gerçekleştirebilmelerinde oldukça büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Vatandaşların SSK ile ilgili olan işlemlerini eski dönemlerde kurum binasına giderek oldukça uzun vakitler sürmekte olan sıra bekleme derdine katlanmak mecburiyetinde kalmaktadır. Ancak tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde internetin her nokta içerisinden kolay bir şekilde erişim sağlanabilmesi SGK işlemlerinin her daim oturulan yerden basitçe gerçekleştirebilmesine imkan tanımaktadır.

SGK ile ilgili olarak sigortalı bilgileri hakkında yapılacak sorgulama işlemleri internet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması ile çok daha hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir. SGK tarafından vatandaşlara sunulan sorgulama sistemine ulaşarak sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmek için vatandaşların ilk olarak Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sayfasını ziyaret etmesi gerekmektedir.

Vatandaşlar SGK ile ilgili işlemlerini dilerlerse internet üzerinde yer alan E-Devlet Sistemi üzerinden de kolay ve hızlı bir şekilde diğer işlemlerini yapabildikleri gibi gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Vatandaşlar internet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması sayesinde gün içerisinde diledikleri bir saatte sadece birkaç dakika ayırarak sigorta sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulaması sayesinde vatandaşlar sigorta sorgulama işlemlerini sadece birkaç dakika içerisinde şifresiz olarak gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

İnternet üzerinde yer almakta olan E-SGM uygulamasında sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikli olarak T.C kimlik numarası, doğum tarihi, nüfusa kayıtlı olunan il, cilt numarası ve güvenlik kodunun girilerek sorgula sekmesine tıklanması gerekmektedir. Bu işlemlerden sonra ise açılan sayfa içerisinde vatandaşların sigorta sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için tescil kaydı tespiti sekmesine bastıktan sonra açılan alta seçenekler içerisinden de tescil kaydı tespiti 4A sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede sigorta sorgulama işlemi tamamlanarak en güncel sigortalılık bilgileri detaylı olarak görüntülenebilmektedir.

Bu gibi SGK işlemleri ile ilgili olarak günümüzde Sosyal Güvenlik Kurumunun internet üzerinden çok sayıda uygulaması vardır. Bu uygulamaların her biri yirmi dört saat üzerinde işlem gerçekleştirebilme olanağı bulunmaktadır.

www.ssk.biz.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir