Son yıllarda

Son yıllarda birçok kişi doğa üstü yetenekleri olduğunu ve ruhlar alemi ile iletişime geçtiğini söylemektedir. Bu kişiler ölüler ile canlılar arasında iletişim kurduğunu söyleyerek insanları dolandırmakta ve gerçek medyumların itibarına gölge düşürmektedirler. Bu arada medyum dilimize farsçadan geçmiş bir kelimedir. Spiritüalizm konusunda uzmanlaşmış kişilere medyum denmektedir. Ülkemizde birçok kişi medyum olduğunu iddia etmesine rağmen çok az kişi bu işi hakkı ile yapmakta ve insanlara gerçekleri söyleyerek hizmet vermektedir. İşte bu yazımızda sizlere işini hakkı ile yapan medyumlardan bir tanesi olan medyum candan hocayı tanıtacağım.
Medyum candan hoca ülkemizde bu işi hakkı ile yapan ender insanlardan birtanesidir. Candan hoca paranormal yetenekler sergileyerek spiritüalizm konusunda kendisini kanıtlamış ve Dünya çapında ülkemizin adını duyurmuş bir medyumdur. Kendisi peygamberler şehri olan mardin nusaybin doğumludur. 1959 doğumlu olan candan hoca dedesi tarafından el verilerek medyum özelliğini almıştır. İlk ve ortaöğretimini memleketinde tamamladıktan sonra uzun yıllar mardin’de din eğitimine devam etmiş ve önemli ilim insanları tarafından yetiştirilmiştir. Kendisi ülkenin birçok yerinde ruhlar alemi ve öteki dünya ile ilgili konferanslar vermiş bu konferanslar neticesinde Hollanda’da bir vakıf tarafından seminere davet edilmiştir. Hollanda’da birçok seminer verdikten ve öğrenci yetiştirdikten sonra İstanbul’a gelip burada resmi olarak medyumluk hizmeti vermeye başlamıştır. Bu gün ülkemizde illegal olarak hizmet veren birçok medyum vardır fakat medyum candan hoca bu konuda ülkedeki resmi olarak hizmet veren sınırlı sayıda insandan birtanesidir.
Medyum seçerken nelere dikkat etmeliyim ?
Birçok kişi medyum araştırması yaparken medyumların internet sitesindeki bilgileri okumakta ve bunlara güvenerek sorgulamadan hizmet almaktadır. Oysaki bu bilgilerin doğrulanması ve teyid edilmesi gerekir. Bir medyum resmi olarak hizmet veriyor ise içişleri bakanlığı onaylı ruhsatı ve vergi levhası sorulmalıdır. Zira birçok medyum yasal olarak bürokratik işlemlerini hallettiğini söylesede içişleri bakanlığı bu konuda tedbirli davranmakta ve herkeze bu hizmeti vermesi için yetki vermemektedir. İkinci olarak dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise hizmet aldığınız medyumdan daha önce hizmet alan kişilerin görüşleridir. Hizmet alacağınız kişiyi iyice araştırmalı ve buna göre hizmet almalısınız.
Detaylı bilgi için: medyumcandan.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir