SSK Sigorta İle İlgili Tüm İşlemler Tek Çatı Altında!

SSK Sigorta İle İlgili Tüm İşlemler Tek Çatı Altında!

İnternetin tüm dünya genelinde gelişmekte olan teknolojinin sunduğu imkanlar dolayısı ile ülkemizde vatandaşlar başta sorgulama işlemleri olmak üzere pek çok işlemini internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. Günümüz dünyası içerisinde artık vatandaşlar interneti çok daha yaygın ve çok daha fazla bir şekilde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Vatandaşlar SSK ile ilgili işlemlerini kısa bir sürede gerçekleştirebilmektedir.Sigorta sorgulama işlemleri ayrıca şifresiz olarak yapılabilmektedir. Bunların dışında SSK Sorgulama işlemlerini gün içerisinde her saat işlemler gerçekleştirilmektedir.

Günümüzde vatandaşlar ülkemiz devlet kurumları arasında en çok SSK ile ilgili olarak işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilmektedir. Günümüz dünyasında vatandaşlar artık SSK tarafından internet üzerinde hizmete sunulan uygulamaları kullanarak başta sorgulama işlemleri olmak üzere pek çok sigorta işlemlerini sadece birkaç dakika içerisinde günün herhangi bir saatinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

İnternet üzerinde yer almakta olan SSK uygulamaları vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu ile olan pek çok işlemini evlerinden, işyerlerinde ya da diğer mekanlar içerisinden diledikleri saatlerde internete erişim sağlayarak sadece birkaç dakika içerisinde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Ülkemizde SSK ile ilgili olarak vatandaşlar pek çok işlemini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir.

SSK sorgulama işlemi hem E-SGM uygulaması ve E-Devlet sistemi üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir. İnternet üzerinde günümüzde vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olara en çok gerçekleştirmekte olduğu işlemlerin başında SSK sorgulama işlemi gelmektedir.

İnternet üzerinden E-SGM uygulaması üzerinden SSK sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için kendisinden istenmekte olan kişisel bilgileri mutlak suret ile girmesi gerekmektedir. Bu sayede SSK sorgulama işlemini vatandaşlar şifresiz olarak gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan bu uygulamalar sayesinde SSK sorgulama işlemleri artık çok daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılarak artık sigortalılık bilgileri hakkında en güncel bilgilere ulaşabilme olanağına sahip olunabilmektedir.

Bu uygulamalar ile artık vatandaşlar diğer Sosyal Güvenlik Kurumu işlemlerini de kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Günümüzde SSK sorgulama işlemleri vatandaşlar tarafından E-Devlet sistemi üzerinden de yapılabilmektedir. İnternet üzerinde yer almakta olan E-Devlet sistemi üzerinden sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için vatandaşların öncelikli olarak E-Devlet şifresine ihtiyaçları bulunmaktadır.

Bu neden ile E-Devlet şifresi bulunmayan vatandaşlar mutlak suret ile sigorta sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için en yakında PTT şubesine giderek kimliklerini ibraz etmeleri ve iki TL gibi makul bir ücret vererek E-Devlet şifresi alması gerekmektedir. Daha sonra internet üzerinde yer alan ve sorgulama işlemi konusunda vatandaşlara yönlendirici bilgiler vermekte olan web sitelerinin verdiği bilgiler ile kimlik numarası ve E-Devlet şifresini kullanarak sisteme giriş yapılması gerekmektedir.

Sorgulama işlemini gerçekleştirebilmek için vatandaşların E-Devlet sisteminin ana sayfası üzerinde yer almakta olan hizmetler sekmesine tıklayarak açılan sayfa içerisinde Sosyal Güvenlik Kurumu seçeneklerini bulması gerekmektedir. Daha sonra hizmet bilgisi sekmesine tıklayarak vatandaşlar sorgulama işlemlerini tamamlayabilmektedirler.

İnternet üzerinde yer almakta olan bu iki devlet kurumu uygulaması ile vatandaşlar ayrıca sigorta sorgulama işlemlerini internet üzerinden kolay bir şekilde gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilmektedir. Günümüzde internet üzerinde yer almakta olan bu iki uygulama ile sigorta sorgulama işlemi de günün herhangi bir saati içerisinde dilenen noktadan internete erişim sağlanarak gerçekleştirilebilmektedir.

E-SGM uygulaması üzerinden sigorta sorgulama işlemini gerçekleştirirken yine herhangi bir şifre kendisinden talep edilmemektedir. Bu neden ile vatandaşların sorgulama işlemlerini genel olarak gerçekleştirmekte oldukları siste E-SGM uygulaması olmaktadır. Sigorta sorgulama işlemini E-SGM uygulaması üzerinden diğer sorgulama işlemlerinde olduğu gibi aynı yol izlenerek yapılabilmektedir.

www.ssk-sorgulama.net

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir