Tablet pc alırken dikkat etmeniz gerekenler

Günümüzde gitgide yaygınlaşan tablet pc kullanım alışkanlığına siz de kapılmış olabilirsiniz. Normal bir durum çünkü günlük bir çok yerde kullanılabilir hale geldi tabletler.

Pekte uzun olmayan gelişme süreci sonunda kullanıcının işini yüksek oranda halledebilir şekle büründü bu cihazlar. Küçük ve pratik kullanıma sahip olmasına standart bilgisayarların fiyatlarından daha ucuz olması ve bu pratik kullanımı daha da basite indirgeyen tablet aksesuarları da eklenince insanlar seçimlerini tabletlerden yana kullanmayı tercih ediyorlar.

Fiyat performans (f/p) bakımından ileriki yazılarımda bir kaç inceleme yapacağım. İnceleme yazılarına geçmeden önce işin biraz temelinden ve donanım tercihlerinden bahsetmek istedim.

Öncelikle tablet pc seçiminizi kullanmak istediğiniz alana göre yapmanız gerekiyor. Yani oyun mu oynayacaksınız, grafik birimi öne çıkan bir tablet seçimi yapmalısınız. Yok, ofis yazılımlarını çalıştırsın bir kaç belge okuyayım, internette gezineyim derseniz ona göre daha optimum düzeylere inen ve batarya süresi uzun olan bir tablet pc seçebilirsiniz.

Donanım tercihlerinizde normal pc kurallarından farklı davranmanız gerekebilir. Normal karşılarsınız ki bu cihazlar maksimum işlemci kapasitesi barındıramıyor. Daha hafif ve günlük işleri pratikleştirme amaçlı üretimleri gerçekleştirildiği için bu yönde işlemlerinizi halletmeniz ve işlemci, bellek, batarya, ekran gibi faktörleri göz önüne alıp değerlendirmeniz gerekiyor.

Bir diğer konu ise aksesuarlar. Tablet bilgisayarların cazip hale gelmesindeki bir diğer önemli husus olan aksesuarlar her tablet için maalesef uygun olmuyor ya da üretilmiyor. Eğer aklınızda bir kullanım alanı varsa ve bu kullanımı bir aksesuarla bütünlemek istiyorsanız mutlaka ama mutlaka kullanacağınız cihazın popüler bir cihaz olmasında fayda var. Çünkü üreticiler tablet aksesuarları üretirken cihazın popülaritesini derecelendirip o  yönde çeşitlendiriyorlar.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir