Ücretsiz stok fotoğraflar

Projelerinizi telif hakkı bulunmayan stok fotoğraflarla zenginleştirmek istiyorsanız bir kaç ücretsiz içerik sağlayan stok fotoğraf galerisini kullanabilirsiniz.

Bu aşamada sizlere faydası olacağını düşündüğüm bir proje olan FreeRange Stock’u önerebilirim. Siteyi, işleyiş biçimini ve faydalanmanız için gerekli olan şeyleri yazıyorum.

Site tamamen ücretsiz bir platform olarak hizmet vermeye odaklanmış. İndirdiğiniz stok resimleri istediğiniz alanda kullanabilmenize imkan veriyor. Bazı stok fotoğraf sağlayıcıları, fotoğrafların ticari amaç dışında kullanılması şartı ile ücretsiz dağıtımını yapıyor ancak FreeRange Stock ticari amaç dahi olsa ücretsiz kullanabilmenizde bir sakınca görmüyor.

Tüm resimlere ücretsiz olarak ulaşmak için üye olma şartı getiriyorlar. Ancak şu da var ki siteye üye olmak da tamamen ücretsiz.

Ayrıca gelir dağılımı modeliyle ilgimi çeken sitede şöyle bir sistem bulunuyor. Siz, içerik sağlayıcı olarak size ait olan fotoğrafları siteye ücretsiz kullanılabilme şartıyla yüklüyorsunuz ve site size yayınladığı reklamlardan bir pay veriyor. Siteye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir