Ukash Para Çekme Nasıl Olur ?

Ukash, İngiltere merkezden kontrolleri yapılan ve bu ülkede üretilmekte olan ön ödemeli bir kart sistemidir. Ön ödeme tanımını biraz daha açacak olursak, örnek olarak 20 EURO bedelindeki bir karta sahip olmak için Arama motorlarına ukash kart satın al yazarak bir bayi bulabilirsiniz.Ancak, önemli olan bu firmaların güvenliğidir. Bu güvenliğini sağlamanız gerekmektedir. Her sektörde olduğu gibi bu sektörde de dolandırıcılar bulunmaktadır. Dolandırılmak istemiyorsanız ukash kart almak için mutlaka ama mutlaka firmanın referanslarına bakmalısınız. ukash kartlarını satan firmaların hiçbirisi resmi uksh temsilciliği değildir. Resmi temsilciliğiz diyen varsa oradan kart satın almamalısınız. Çünkü en baştan yalan söylüyordur. Ukash’ın resmi olarak temsilciliğinin bulunduğu tek yer ülke temsilcilikleridir. Bunun dışında isteyen herkes belli miktarda ukaash kart satın alarak bunları satabilir. Bu da bir bayi olma gibi görülebilir. Yani aslında siz ukashtan değil, kişilerden kartları alıyorsunuz. Ukash bu konuda hiç bir sorumluluğu üzerine almıyor. Eğer firmayı bulduysanız, 20 EURO’YA denk gelen bir ukash kart almak için kartın bedelini firmaya ödemeli ve bunun karşılığında kartın 19 haneli pin numarasını firmadan almalısınız. İşte kartı almadan kartın bedelini ödeme işlemine ön demeli sistem denmektedir. ukash kart verilen bu 19 Haneli pin numarası ile ukashla alışveriş kabul eden bütün merkezlerden alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Ukash kartlarda en çok merak edilen konu banka kartları gibi bir para çekmenin söz konusu olup olmadığıdır. Ukash kartlarda herhangi para çekme işlemi söz konusu değildir. Ukash kartınızdaki parayı ancak alışverişlerinizde harcayabilirsiniz. Ukash kartları kredi kartı yada bankamatik kartı değildir. Zaten ukash kartlarında elinize somut bir kartın da geçmesi söz konusu değildir. Avrupa’da ukash kartlarının numarası ile bankamatiklerden para çekilebiliyor ancak ülkemizde ukash henüz o kadar yaygın değil dolayısı ile ukash kartlarından dolaylı yollarla para çekilebilir. Direk olarak kartla bir para çekme söz konusu değildir.
Son zamanlarda ukash kartlarının bozdurulup bozdurulamayacağı da merak edilen bir konudur. Son zamanlarda rağbet gören bir bozdurma şekli kartı aldığınız firmaya başvurmanız ve kartı bozdurmanın karşılığında telefonunuza kontör yüklemek istediğinizi söylemek olacaktır. Bu şekilde paranızın karşılığını da almış olacaksınız. Ukash kartlarının 1 yol boyunca geçerli olacağını asla unutmamalısınız. 1 Yıl sonra kartınız geçersiz olacak ve bozdurulması da mümkün olmamaktadır. Bu nedenle yapacağınız en önemli şey bu 1 yıl içerisinde paranızı bozdurmanız gerekmektedir. Yoksa kartınız ve içindeki paranız yanacak ve iptal olacaktır. Ukash bu konuda da hiçbir sorumluluğu kabul etmemektedir. 1 YIL İçerisinde harcama yapmanızı sözleşmelerde size söylüyor.
Ukash kartlarının bozdurulması konusunda verdiğimiz bilgiler bu kadar. Bunun dışında herhangi bozdurma yöntemi bulunmamaktadır. Bunların dışında bir bozdurma yöntemi ile size gelen birisi olursa o kişiye itimat etmeyiniz.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir