Windows 8 için başlat düğmesini geri getirin

Windows 8 benim açımdan tüm Windows sürümlerini geride bıraktı. Daha kullanmaya başladığım ilk günden bu yana alışkanlıkları değiştirmesi ve sadeliği beni kendine bağladı diyebilirim.

Harika bir kullanılabilirliği var. Eski sürümlerde sunulan ancak kullanıcıların yüzde 90’lık bir kısmının kullanmadığı ayarlar Windows 8 ile arkaplana atılmış ve yine eski sürümlerde kısıtlanan bir çok özellik yeni sürümle beraber kullanıcının kontrolüne bırakılarak çok iyi bir iş çıkarılmış.

Belki de en çok göze batan nokta ise “başlat” butonunun kaldırılması oldu, ancak açıkça söyleyeyim başlat butonunu 3 aylık süre boyunca neredeyse hiç aramadım. Ama arayanlar var (: Eğer Windows 8 kullanıcısıysanız ve başlat butonunun geri gelmesini istiyorsanız vereceğim alternatif uygulamayla bunu halledebilirsiniz.

Stardock firması Windows 8 için güzel bir uygulama yazmış ve kullanıcıya sunmuş. İndirebileceğiniz uygulama ile Windows 8 bilgisayarınıza başlat menüsünü ekleyebilirsiniz.

Yazılım ücretli ancak 30 gün boyunca ücretsiz deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Eğer hoşunuza giderse $4.99 gibi cüzi bir fiyata yazılımı satın alabilirsiniz.

Yazılımı buradan indirebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir