Yemek Tarifleri Blog Sitesi

EN GÜZEL YEMEKLER

Yemek tarifleri arasında güveç yemekleri hem sağlık hem de lezzet açısından önde gelir. Bu nedenle her evde muhakkak güveç bulunmalıdır. Güveç yemekleri özellikle pişme süresi uzundur fakat homojen bir pişirme özelliği olduğundan hangi türden yemek pişirirseniz pişirin sonuç mükemmeldir. Özellikle güveçte et başka hiçbir şekilde daha güzel pişmez. Pişireceğiniz yemeğin malzemelerini sırasıyla koyun ve kısık ateşte yaklaşık 1 saatte yemeği pişirin.

Tatlılar soframızdan eksik etmediğimiz gıdalardır. Tatlı tariflerinde bazı tatlılar meşakkatli fakat sonucu tatmin edicidir. Fakat hem pratik hem de lezzetli tatlılar da vardır. Özellikle muhallebiler hem kolay yapılır hem de değişik meyvelerle zenginleştirilebilir. Pişirilen muhallebiyi kâselere koymadan önce kâselerin dibine bir parça kek konulursa ve üzerine dondurma ya da krema ile süslenirse hem görsel bir şölen hem de değişik lezzetler elde edilmiş olur.

Kurabiyeler, sempatik  şekilleri ve lezzetleriyle güzel aperatiflerdir. Kurabiye hamuruna şekil vermek eğlencelidir. Özellikle mantar kurabiye tarifi, lezzeti ve besin değeri açısından iyi bir tercihtir.Cevizli kurabiye için bir bardak süt, 2 bardak un, 1 bardak şeker, yarım paket kabartma tozu, bir paket vanilya olan malzemeler karıştırılır. En son dövülmüş olan iki avuç cevizde eklenerek mantar şekil verilir. En son yağlanmış tepsiye belirli aralıklarla yerleştirilerek 170 derece ısıtılmış fırında pişirilir. Mantar şekli vermek için ceviz kabukları kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir