Yeni bir eğitim yılı daha başlıyor

3.sınıfı da çok şükür bitirmiş bulunuyorum. Biraz sancılı geçen bu sürede 2 bütünleme, 1 tek ders olması nedeniyle üniversite açılmadan 1 hafta önce yeni sınıfa geçtiğimin belli olması geç kalmış sevinç kaynağı gibi.

Hani yumurta gelirde kapıya dayanırya, son 1 hafta öyleydi benim için. Bütünlemeler sorun değil, onun stresini daha ilk sınıftan 4 bütünlemeye girerek atlatmıştım zaten ((:

İş ilk defa gireceğim ve geçemezsem okulu 3 ay uzatmak zorunda kalacağım olan tek ders sınavına gelince haliyle stres oluyor insan. Ama bütünlemelerde alıştığım o havanın bana yardım etmesiyle stresi en aza çekip 1 hafta adam akıllı bir çalışmayla Allah’a çok şükür geçtik. Yeni sezonda 4.sınıf olarak karşınızdayım inşallah (:

Sınavdan önce ve sınav esnasında geliştirdiğim çalışma stratejisi ve doğru/boş/yanlış tahminlerine dayalı istatistik hesaplarını bizim milletvekillerine versem ciddiyim ülke kalkınır, refah yükselir maaşlara zam gelir 😀

Sadece ben değil, tüm öğrencilerin öğrencilik hayatı için bu geçerli bir durum. 100 üzerinden geçme notu 60 olunca, insan bir yığın hesap yapmaktan kendini alamıyor.

Neyse, lafı uzatmayalım, yeni eğitim döneminde diğer arkadaşlara başarılar diliyorum. Zira bu sene tıp eğitim hayatımın en zorlayıcı senesi olacak galiba. Bu arada ilk stajımda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları’ymış. Geçmiş olsun.

2 thoughts on “Yeni bir eğitim yılı daha başlıyor”

  1. Tekno Loby says:

    Maalesef bir dönem daha başlıyor bakalım artık bu sene nasıl geçecek.

  2. ilhan Ozturk says:

    vatana millete hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir