Android cihazınızdan kitap okuyun

Pek tabii kağıdın hissini vermese de kısa ve öngörmediğiniz boş zamanlarda açıp bir kaç kelime okuyabilirsiniz. Size oturup bir kitabı telefondan ya da tabletten bitirin demiyorum ki buna ben de karşıyım zaten. Ancak kitap taşımak bazen insana zor gelebiliyor. Böyle durumlarda telefonunuza yükleyeceğiniz Moon Reader gibi e-book okuma uygulamalarıyla kitabınızın devamını boş zamanlarınızda okuyabilir, elinize kitabı aldığınız vakitte ise kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Sadece Moon Reader değil, Google Play’de bir çok e-book okuma uygulaması bulabilirsiniz. İnternette de kitap satın alabileceğiniz bir çok yer mevcut. Ücretsiz kitaplar ve makaleler de bulabilirsiniz.

Ben bu yöntemi yabancı dilimi geliştirmek için kullanıyorum. Bulduğum yabancı kitapları okurken bilmediğiniz kelimeleri anında çeviri yapabileceğiniz bir kullanıma sahip. Sadece kelimeyi seçili hale getirmeniz yetiyor, ardından açılan küçük bir pencerede kelimenin anlamları yazıyor. Bunun için uygun sözlüğü de indirmeniz gerekli. Pek meşakkatli değil. Sonuç göz önüne alındığında gayet verimli bir yöntem olduğu kesin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir