Android: En iyi e-book uygulamaları

Bir önceki yazıda mobil cihazlarınızda kitap okumanın nasıl değerlendirilebileceğini yazmıştım. Bu yazıda da Android için en iyi e-book uygulamalarından bahsedelim.

Bu uygulamalar sayesinde sadece kitapları değil gazete ve dergileri de okuma fırsatı bulabilirsiniz. Çoğu popüler bilim/sanat/teknoloji/spor dergileri e-dergi hizmeti veriyor.

Google Play Kitaplar

google-play-kitaplar-e-book-oku

Android cihazınızda önyüklü olarak gelen bu uygulamayı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ücretli uygulamalardan çok da farklı olmayan, ekstra olarak Google ekosistemiyle sürekli bağlantıda ve senkronize bir şekilde kalabilirsiniz.

Google Play Kitaplar , kendi içerisinde ücretsiz olarak yayınlanmış bir çok kitabın da bulunduğu kütüphaneye sahip. İçerisinden örneklerini indirip inceleyebileceğiniz bu kütüphane sayesinde kitaplarınızı bir arada tutabilir  ve istediğiniz zaman erişim hakkına sahip olabilirsiniz. Ayrıca çevrimdışı kitap okuma ve sözlük özellikleriyle yabancı kitapları da okuyarak kişisel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Unutmadan, dış kaynaklardan edindiğiniz epub ve pdf uzantılı dosyalarınızı da kendi kütüphanenize yükleyebilirsiniz.

Google Play Kitaplar (Ücretsiz)

Aldiko

aldiko-e-book-oku

Basit ve temiz bir arayüze sahip olan Aldiko, çeşitli ek özellikleriyle kullanımı hoş e-book okuma uygulamalarından. Basitçe gece / gündüz modlarına geçebileceğiniz, yazı boyutları ve hizalamaseçeneklerini kişiselleştirebileceğiniz bir çok küçük ama kullanışlı opsiyona sahip. Kendi kütüphanenizi oluşturabilir ve epub / pdf uzantılı dosyalarınızı okuyabilirsiniz.

Uygulamanın ücretli sürümünü satın aldığınızda; reklamlardan kurtulabilir, kullanışlı widgetlere sahip olabilir, yazı renklendirme özelliğini kullanabilir hale geliyorsunuz.

Aldiko

Moon+ Reader

moon-reader-e-book-oku

Moon+ Reader benim kullandığım ve faydasını gördüğüm bir uygulama. El hareketlerinizden tutun, sayfa çevirme animasyonları dahil bir çok kişiselleştirilebilir özelliğe sahip olmasıyla beni cezbetti diyebilirim. Ayrıca; yazı tipi, arka plan rengi, yazı boyutu gibi diğer küçük özellikler de dahil. Ek bir sayaç sayesinde dakikada ortalama kaç kelime okuduğunuzu da hesaplayabiliyor.

Epub, html, txt gibi metin türlerini destekleyen Moon+ Reader’ı satın aldığınızda pdf formatını da destekleyebilir hale geliyor. Ayrıca, Moon+ Reader’a 4.yılını kutlaması sebebiyle Ağustos ayı boyunca $2.49 ‘a sahip olabiliyorsunuz. Bence kaçırmayın. Pro özellikler arasında pdf desteği, reklamsız arayüz ve dökümanlarınızı şifre ile koruma yer alıyor.

Moon+ Reader

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir