Anlık keyifli bildirimler alın – Android

Android kullanıcılarının hoşuna gidebilecek bir yazılımdan bahsetmek istiyorum. Ping. Temel amacını anlatayım öncelikle, Ping, arka planda çalışan herhangi bir arayüz bulundurmayan ve zaman zaman belirlediğiniz konularda rastgele bildirimler yapan bir uygulama. Örnek vermek gerekirse şöyle sıralayalım;

Uygulamanın bir çok altbaşlık altında bildirim gönderme özelliği var, bilim, sanat, random stuff adı altında rastgele sözler, sinema, müzik gibi konularda bildirim çubuğunuza bildirimler gönderiyor.

Haftasonu yaklaştığında sinema filmi önerileri yapıyor örneğin. Önerdiği filmler de öyle abuk subuk değil seçkin filmlerden. Haftasonunu beklerken bir anda aklınıza eserse önerilen filmlerden birkaçını izleyebilirsiniz mesela. Ya da vizyona yeni çıkacak filmlerden bahsedip patlamış mısırlarınızı hazırlamanızı da hatırlatıyor kerata.

İlginç bilgiler de veriyor zaman zaman, lan ben bunu daha önce neden düşünmedim dedirtebiliyor arada bir.

En güzel yanı da sizi rahatsız etmiyor oluşu. Programın çalışıp çalışmadığından haberiniz olmuyor yani, arkada reklamsız bir şekilde sakin sakin çalışıyor. İnterneti de yemiyor bilgi alışverişi dışında. Bataryaya etkisi nerdeyse yok, pili kullanan uygulamalara baktığımda göremedim ben.

Kullanmanızı tavsiye ettiğim uygulamalardandır, ama mutlaka kurun der miyim ? Tartışılır.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir