Anormal Aktivite filmi görüş ve yorumları

Şu yazımın devamında Anormal Aktivite filmden bahsederek konuyu kapamak istiyorum.

300, Çığlık, Ring, Green Lantern gibi bir çok filmle dalga geçen yapımlardan sonra tutulan alay sineması giderek büyümeye devam ediyor. Aslına bakılırsa bu konuda ben de zevk alıyorum. Her ne kadar filmin orjinaline zarar verdiği düşünülse de sinemayı yaşam biçimi haline getirmediğim ya da getiremediğim için (bunun için çalıştığımı hiç sanmıyorum) öyle büyük bir etki altında kalmadım. Örneğin 300 adlı yapımı tekrar tekrar izlemişliğim vardır. Ama alay sinemasını izledikten sonra da gidip bu neymiş böyle demedim. Demem de, çünkü neyin ne olduğu ortada. Saygı duyulması gereken bir yapım.

Son film Anormal Aktivite ise, Paranormal Aktivite’nin alaya alınmış senaryosuyla çekilmiş bir film. “Korkunç bir film” yapımcıları tarafından sinemaya uyarlanan film açık söylemek gerekirse beni eğlendirdi. Belki amerikan esprilerine olan alışkanlığım belki de başka bir şey bilmiyorum ama filmi izlerken güldüm, film bittikten sonra da aklımda kalmayacak bir çok sahne izlemiş oldum ama zamanımı boş bir film izleyerek geçirmemiş oldum en azından.

Filmin senaryosu gayet basit, zaten komplike bir senaryo yazıp da izleyiciyi güldüreyim mi yoksa düşündüreyim mi havası yok filmde. Beklenmedik bir senaryo da değil, sonuçta bir yapımın alayı söz konusu. Bu arada filmin ikincisi amerikada vizyona girecek, biz ilkini yeni izledik.

Neyse, yapılan eleştirilere rağmen filmi beğendiğimi söyleyebilirim. İzlemek size bir şey kaybettirmeyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir