Ben Affleck’ten sağlam ayar

İşte sanatçı dediğin böyle olmalı. Videoyu izlemeden önce, ulan ne yapmıştırki diye içimden geçirmedim değil ama bu adamı bir kat daha sevmeye başladım.

Başta şunu söyleyeyim, adamın amacının İslamiyeti savunmak olduğunu zannetmiyorum, hoşuma giden de bu zaten, bir tarafın propagandasını yapmadan haklıyı haksızı ayırabilme yetisi. Sunucu ve orada oturan yazarın İslamiyeti sert bir şekilde eleştirmelerine “bu yaptığınız Yahudilere üçkağıtçı demekten farksız, çirkin sözler” diyerek bir kesimin yaptıklarının tüm topluma mal edilemeyeceğini savunmuştur.

Bizim ülkemizde yaşayıp, ekmeğini yedikten sonra tecavüzcü katil diyen ve kendini “sanatçı” olarak nitelendiren manda boklarına bu kapak olur.

İşte hak savunma, ölçülü eleştiri böyle olmalı. Savunmak, karşıdakine çamur atmakla olmaz, argümanın varsa konuş yoksa öyle o onu öldürdü demekki bunların hepsi katil demekle fındık kadar beynini tatmin edersin.

Helal olsun sana Ben Affleck, bu ülkenin ekmeğini yiyenlerden daha adam çıktın. Daha önceden de katıldığı programlarda sözde demoktratiklere giydirmiş, yine haklıyı savunmuştur.

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir