Broşür Önemli Ama Neden ?

Broşür, bir firmanın kurumsal tanıtımını, ürün tanıtımını, marka tanıtımını yapabileceği, günümüzün en ucuz fiyatlı, geri dönüş oranı en yüksek olan bilinirlik birimlerinin başında geliyor. Reklamcılıkta hiç şüphesi yok ki, reklam birimlerinin haftalık, aylık ve yıllık olarak belirli maliyetleri vardır. Bu maliyetler doğal olarak kurumsal firmaya maddi anlamda bir takım yükümlülükler altına girmesine neden olur. Özellikle gelişen internet teknolojileri ile internet reklamcılığı farklı boyutlara ulaşmış, neredeyse her insanın evinde kişisel bilgisayar bulunur hale gelmiş ve akabinde internet kullanımının yüksek olması durumları nedeni ile internetten reklam erişimleri çok daha etkin bir boyuta ulaşmıştır.

İnternet reklamcılığında, reklam veren firmaların belirlediği bütçe, reklam verilmesini istedikleri birimlerin seçimi, müşteri bazlı geri dönüşe olanaklar sağlıyor. Reklam biriminin etkin kullanılması, daha iyi bir bilinirliğin olmasına sağlıyor. İnternet reklamcılığına şöyle bir baktığımızda bu tarz reklamların maliyet olarak yüksek mevlalara mal olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Özellikle Facebook reklamları, Google adwords reklamcılığı, haber sitelerine verilen tıklama başına reklam maliyetleri ve kişisel sitelere reklam bannerları ile verilen aylık reklam gösterim masrafları büyük maddi kayıplara neden olabiliyor. İşin bir diğer tarafı ise bu tarz birimleri her firma kullanıyor, çünkü maddi olarak sıkıntı içerisinde olan firma günümüzde bir hayli fazladır.

Bu nedenle firmalar tanıtım yapmak istedikleri zaman öncelikli olarak uygun fiyatlı, bütçeyi sarsmayacak reklam birimlerine ilgi gösterirler. Bu birimlerin başında ise matbaacılıkta elde edilecek olan broşür el ilanları ve kartvizit gibi birimler geliyor. Broşür gibi reklam birimleri uygun fiyatlı olmasının yanı sıra, etkili, geri dönüş olasılığı yüksek şeylerdir. Tabii ki broşür’de en önemli konu ise broşürün tasarım kısmıdır.

Broşür tasarımı yaptıracak grafik tasarımcısı en önemli konulardan bir taneside olsa, broşür tasarımının kurumsal çizgiye uygun, profesyonel ve ürün, hizmetlerin detaylı bir şekilde anlatılabilmesi gerekmektedir. Sizde internet sitemizi ziyaret ederek daha detaylı bilgi ve birikimlerimizi sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Sitemiz verdiğimiz hizmetler detaylı bir şekilde listelenmekte ve iletişim sayfamızdaki telefon numaralarımızdan sitemiz üzerinden bizlere ulaşabilmektesiniz.

Broşür : http://www.matbaadudullu.com/brosurornekleri.html

Kenan CANOL

Google sayfama göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir