Büyük balığın küçük balığa yaptıkları


Ya da yutar işte artık her neyse. Samanyolu dizisi ismi gibi oldu başlık. Ama başka bir başlık da uyduramadım. 😀 Balıkçılığı severim, sık sık da (evde olduğum sürece) gider deniz kenarına balık tutarım. İnanılmaz rahatlatıcıdır. Tabi benimki balık tutma hevesinden ziyade sessizlikte dalgalar eşliğinde kafa dinlemek. Geçen saatlerin farkında olmadan kafanızı boşaltıyorsunuz.

Bir de bu işi daha profesyonel olarak yapanlar var ki takdir edilesi insanlar. Her türlü ekipmanla avlanıyorlar. Kameralar, karbon fiber oltalar, değişik düğuşuk yemler. Biz mırmır tutaduralım adamlar köpek balığını avlıyorlar arkadaş, bildiğin köpek balığı gelip oltaya takılıyor. Kameraları olduğu için de bir anılarını kaydetmişler. Köpek balığını yakalayan arkadaş tam tekneye çekerken doğanın kanunları işliyor ve cukka.

Köpek balığı kimliğini belirleyemediğim bir diğer balık tarafından yutuluyor. Tabii bizim elemana da arkaya yaslanıp bu müthiş olaya şahit olmanın keyfi kalıyor. Baksana kahkaha da atıyor. Ben çoktan kahverengi pantolonu giymiştim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir