Çalışma İzni Nasıl Alınır Bilmiyor musunuz?

Yabancısınız ve Türkiye’de çalışma izni olmadan kaçak olarak mı çalışıyorsunuz? İşvereniniz çalışma izninizi almadımı ? Büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Çalışma izni olmadan yabancıları kaçak olarak çalıştıran firmalar yüklü miktarda cezalara maruz kalabilir ve yabancının da büyük sıkıntılar çekmesi olası olabilir. Yüksek cezalara maruz kalmamak, daha rahat bir iş hayatı sürdürmek için kurumların çalıştırdığı yabancılarına mutlaka çalışma izni belgelerini alması bir yükümlülüktür.

Türkiye’ye çalışma için gelen yabancıların en büyük sorun çektikleri konuların başını çalışma izni nasıl alınır veya oturum izni nasıl alınır bu konudaki bilgi eksikliklerinden gelmektedir. Buda gayet doğaldır, çünkü bir yabancı dilini, geleneklerini, göreneklerini bilmediği yabancı bir ülkeye çalışmaya veya yaşamaya gittiği için bu ülkede izinlerin ne gibi yollar ile alınması gerektiğini, hangi belgelerin gerektiğini bilmemesi gayet normaldir. Özellikle ilk gelişlerde dil konusunda sıkıntı çeken yabancıların, en büyük güvenceleri hiç şüphesiz danışmanlık firmaları olmuştur ve olmaya devam edecektir.

Danışmanlık firmaları, yabancılara oturma izni, çalışma izni, ikamet tezkeresi, vatandaşlık hizmetleri ve daha birçok faaliyeti belirli bir danışmanlık ücreti karşılığında sunmaktadır. Bu sayede yabancı yaşamına rahat bir şekilde devam edebilir ve gerekli bütün belgeler ve yasal profedürler danışmanlık firması tarafından yürütülür.

Günümüzde farklı bir ülkede çalışmak veya yaşamak isteyen yabancıların en büyük sıkıntıları belge sıkıntısı olduğundan, yabancıların oturum izni ve çalışma izni gibi belgelere mutlaka yasal yollardan edinmesi gereklidir. Oturum izni olmadan kaçak olarak ülkede yaşayan yabancıların tespit edilmesi durumunda, yabancı şube müdürlüğü tarafından sınır dışı edilme durumlarıda söz konusu olduğundan gerekli bütün izinler titizlik ile temin edilmelidir.

Konu hakkında daha detaylı ve fazla bilgi için çalışma izni rehberi firmamızın internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz ve sitemiz üzerinde verdiğimiz hizmet, faaliyetler detaylı olarak listelenmektedir. Bu listemeyi inceleme şansınız olmak ile birlikte iletişimde bulunan numaralardan bizlere ulaşabiliyorsunuz. Çalışma izni danışmanlık firması olarak kaliteyi müşterilerimize yansıtarak, rahat bir yaşam sürdürmelerine yardımcı oluyoruz.

Sizde çalışma izni rehberinin sunduğu kaliteli hizmet anlayışından faydalanmak isterseniz, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir