Çarptığı arabaya leylek gibi konan motorcu

https://youtube.com/watch?v=4wWgMq5E0rY

Böylesi sürücüler için iki çift lafım var. Böylesi kelimesini kullanıyorum çünkü hepsi bu lafları haketmiyor. Yollarda öyle motor sürücüleri var ki, kazasız belasız gün geçmez oldu. Gereksiz artistikler, gereksiz hız istekleri, sadece kendilerini değil seyir halindeki diğer araçları da tehlikeye sürükleyen hareketler. Kask kullanımını aptallık gören adam tanıdım ben. Hatta geçenlerde bir afişle karşılaştım dur bir bakayım bulabilecek miyim.

Buldum.

I-wont-wear-a-helmet-it-makes-me-stupid

Diyor ki “Kask giymeceğim çünkü beni aptal gibi gösteriyor”, akabinde giymediği için nasıl göründüğü maalesef gayet açık şekilde belli olan birine dönüyor.

Tamam kask ya da diğer ekipmanları giymeyenler için kendi hayatını tehlikeye atıyorlar onlara karışamayız diyebilirsiniz. Ama! Bu kişiler neden oldukları kazalar sonucunda can kaybına neden oluyorlar. Can kaybı olmadı mı ? Yaralanmalar oluyor, o da mı olmadı ? Mal kaybı yaşıyorsunuz. Neden ben onca para verip aldığım aracıma bir başkası heyecan yaşayacak diye hasar verilmesine göz yumayım ? Bu sadece motorcular için değil ha, tüm araç kullanıcıları için. Konu motorcular olunca o tarafa kaydık.

Hep motorculara yüklenmeyelim, onların da kendilerine göre sorunları var ve haklılar. Örneğin arabalar, kamyonlar motorları farketmiyorlar, ya da farkedip gereken hassasiyeti göstermiyorlar. Öyle zaman oluyor ki farketmediği motoru kenara sıkıştırana kadar direksiyon kıranlar var.

İki taraflı hassasiyet gösterilmeli ki böyle leyleklerle yolun ortasında karşılaşmayalım.

Videodaki arkadaş baya bir şanslıymış, kaza anında üstün yetenekleriyle uçma ve akabinde konma içgüdülerini şakır şakır konuşturmuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir