Devreniz kağıt üstünde kalsın!

Kickstarter bu sefer bir elektronik devre icadına öncülük etmiş. Kablolardan ve daha önce kullanılmış iletkenlerden farklı bir çizgide ilerleyen ve 1 Ocak itibariyle $673,425 değerinde devasa bağış toplayan “Circuit Scribe” yola sadece $85,000 sözüyle çıkmış.

Kısaca özetleyelim. İletken gümüş kullanarak üretilen mürekkep ve bu mürekkeple yazan bir tükenmez kalem. İşte bir devre çizmek için lazım olan araç gereç bu kadar.

Kendileri projelerini şöyle açıklıyor;

“Artık kaleminizi sallamanıza, sıkmanıza gerek kalmadan; kokusuz ve yazdığınızda kuruyan bir mürekkeple devrelerinizi çizebileceksiniz. Yaratıcı ve işlevsel devreler çizmek için gerekli olan sadece iletken özellikli gümüş mürekkep!”

Bir çok ayrınıtıya sahip bir proje ama burada tek tek yazmak yorucu oluyor. Projenin sayfasına şuradan ulaşabilirsiniz. Sade ve temiz bir anlatımla hazırlanmış videosunu da izleyerek gerekli bilgilere sahip olabiliyorsunuz. Proje sayfasında yer alan satınlık kitlere de göz atmanızda fayda var. Ayrıca kullanmak için de öyle bu işlerin içinde biri olmanıza gerek yok, sipariş edin, elinize gelsin kullanın.

Son zamanlarda hobi arayışındaysanız mükemmel bir çözüm olarak kullanabilirsiniz.

Farkettimde güzel başlık atmışım.

iletken-gumus-murekkep

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir