Facebook Messenger kullanımı zorunlu olacak

Facebook yaptığı değişikliklerle sürekli kullanıcıları yönlendirme peşinde. Yapılan radikal değişiklikler sonucu kullanıcılar sürekli şikayet etselerde yönlendikleri yoldan memnun gibiler ki sonradan sesleri çıkmıyor. Whatsapp’ı satın aldıktan sonra da şimdi kendi tümleşik mesaj uygulamasının kuyusunu kazmaya başladı. Hatta kazdı bile, sadece gömmesi kaldı.

Mobil üzerinden Facebook kullananlar, sosyal medya platformunun tümleşik mesajlaşma uygulamasını artık kullanamayacaklar. Mecburen kullanmak zorunda kaldığımız uygulama ise Facebook Messenger. Facebook, kullanıcı mesajlaşmalarını bu yöne kaydırmayı uygun görmüş ki böyle bir zorunluluğa tabi tutmuş bizi. Aslına bakılırsa Facebook Messenger hem tasarım hem de kullanım olarak daha kaliteli bir yapıya sahip ancak bir iş için iki farklı uygulama kullanmak insanı bezdiriyor.

Resmi Facebook uygulaması kullanıcıları uyararak Facebook Messenger’a geçmeleri için tavsiyelerde bulunuyor. Hani şöyle bir tavsiye, mecbur geçeceksin de ben yine de tavsiye etmiş olayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir