Film Günü (Aksiyon/Komedi)

Bu hafta bir değişiklik yapıp 2 türde film paylaşmak istedim. Biri aksiyon diğer ikisi de komedi türünde olan filmler. Umarım beğenirsiniz.

Man of Tai Chi: 2013 yapımı bir film. Bu tarzda filmleri oldukça hoş buluyorum hele dövüş sahneleri bolsa ki bu filmde fazlasıyla dövüş sahnesiyle karşılaşacaksınız. IMDB puanı 6 olarak gözüküyor. Ancak bu sizi yanıltmasın, bol dövüşlü sürükleyici filmleri seviyorsanız izlemenizi tavsiye ederim. Matrix serisinden tanıdığımız Keanu Reeves(Donaka Mark)  ve Tiger Hu Chen(Chen Lin-Hu) filmin başrol karakterleri. Chen, Tai chi öğrenmek için eğitim almaktadır. Ayrıca turnuva için hazırlanmaktadır. Turnuvalara devam ederken eğitim aldığı tarihi yerin kapatılacağını öğrenir, bunu engellemek içinde paraya ihtiyacı vardır.Oldukça yüksek mevlada bir paraya. Turnuva sırasında Donaka’nın yaptığı ve para sıkıntısı olmayan teklifi ister istemez kabul eder ve hayatı değişmeye başlar. Bunu fark ettiği an işler iyice sarpa saracaktır. Peki geri dönüş nasıl olacak ya da bir çıkar yol bulabilecek mi? Merak ettiğiniz her şeyin cevabını filmde bulabilirsiniz.

Babasının Kızı(Jersey Girl): yaklaşık 10 yıl önce 2004 de vizyona giren filmimizin IMDB’den  aldığı puan 6.2 olarak güncellenmiş. Başrollerini Ben Affleck(Ollie Trinke), Liv Tyler(Susan) ve Requel Castro(Gertie Trinke) paylaşıyor. Ayrıca Amerikan Pastası’nın ünlü yüzü Jason Biggs de kardroya dahil. Her ne kadar tarzı komedi olsa da dramatik bir başlangıç yapıyor. Ollie’nin eşi doğum sırasında ölüyor ve Ollie kızı Gertie ile yalnız kalıyor. Ancak kızına bakacak cesareti kendinde bulamıyor ve bu işi babasına devrediyor. Oldukça yoğun bir şekilde çalışmaya başlayan Ollie, karısının ölümünün üstesinden gelmeye çalışıyor. Önemli bir günde Ollie’nin babası Gertie’yi geri veriyor. Basın karşısında hem Ollie hemde işiyle ilgilenmeye çalışırken büyük bir hata yapıyor ve işten kovuluyor. Kızıyla tamamiyle yalnız kalan Ollie hayatını artık ona adıyor. Daha sonra gelişen olaylar sizi eğlendireceğini düşünüyorum.

Dracula: Ölü ve Mutlu (Dracula: Dead and Loving It): 1995 yapımı olan filmimiz tabiri caizse eski olmasına rağmen güldürebilen bir film. IMDB’fen 5.6 puan alması beni biraz üzdü açıkçası. Her ne kadar abartılar içerse de güzel bir film ki Leslie Nielsen’ın oynadığı bir filmin abartısız olmasını düşünemiyorum. 2010 yılında hayatını kaybeden film yıldızının hala güldürebildiğini düşünmekteyim. Klasik dracula filmlerini bilirsiniz, sadece geceleri dışarı çıkabilirler, sarımsak ve haçtan korkarlar, yarasa kılığına girebilirler ve insanları hipnotize edebilirler. onlarını alt etmenin tek yolu da kalplerine kazık çakmaktan geçer. Ancak klasik draculanın dışına çıkıp işin içine Leslie’yi katarsanız işte o zaman komik bir şeyler çıkar karşınıza. Tabi film biraz eski olunca da görsel olarak beklentilerinizi karşılamıyor hayal kırıklığı yaratabilir bu durum yinede güzel film tavsiye ederim.

İyi seyirler dilerim.

Man of Tai Chi

Babasının Kızı

Dracula:Ölü ve Mutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir