Film Günü

Bir cumartesi gecesi daha film gününde beraberiz. Bu hafta seçtiğim filmler tek bir türe sahip değiller. Animasyon, biyografi, macera ve drama tarzında filmlerden seçtim. Tek bir tür üzerine yoğunlaşınca dar bir kitleye hitap ettiğimi fark ettim ve böyle bir yol izlemeye karar verdim.

Köfte Yağmuru 2(Cloudy with a Chance of Meatballs 2)(2013); Seçtiğim filmler arasında yakın dönemde vizyona giren fil olduğu için ilk bunu paylaşayım dedim. Köfte Yağmuru 1’i izlediğinizi farz ediyorum. Eğer izlemediyseniz onuda izlemenizi kesinlikle tavsiye ediyorum. Animasyondaki ana karakterimiz olan Flint Lockwood’un çocukluğundan beri hayali olan bilim insanı olma isteği ile ürettiği suyu yiyeceğe çeviren makinayı kapatmış- kapattığını sanmış- ve herşeyi eski haline çevirmek için eline fırsat geçmiştir. Ancak işler beklentilerinin biraz dışına çıkar. Yaşadıkları adadan ayrılıp şehire yerleşirler ve Flint ünlü bir şirkette işe başlar. Şirket başı olan Chester V, Flint’in icat ettiği makinayı istemektedir. Bu amaca ulaşmak için Flint’i adaya geri gönderir. İzleyeceklerinizin hoşunuza gideceğine garanti verebilirim. Hele ki bir animasyon severseniz.

Sosyal Ağ(The Social Network); Uzun bir süredir yaygın olarak kullanılan Facebook’u bilmeyeniniz yoktur. Peki tüm bu sosyal çılgınlığın nasıl başladığını, nerede ortaya çıktığını ve hangi engellerle boğuştuğunu biliyor musunuz. Peki ya kurucusunun yaşam tarzından bu fikri nereden aldığından haberiniz var mı ?? İşte bu film yani Sosyal Ağ bu soruları cevaplayacaktır. Facebook’un kuruluş sürecine tanıklık edeceksiniz. Karşılaşılan sıkıntıları izleyeceksiniz. Kurucusunu bir nebze yakından tanıma şansınız olacak. Filim hakkında tavsiyem alt yazılı olarak izleyecekseniz okuma hızınızın yeterli düzeyde olduğuna emin olun, alt yazılar konuşma hızından dolayı bazı yerlerde oldukça hızlı geçmekte. Onun dışında sadece içecek bir şeyler ve çerezle eksiksiz ve keyif dolu bir film izleyebilirsiniz.

Düğmelerin Savaşı( War of the Buttons); 1994 yapımı eski bir filmle karşınızdayım gerçi 10 yıl olmuş ama yinede eski demeliyim. Bu filmi ilk olarak 1997 yılında televizyonda izlemiştim. Hangi kanal olduğunu inanın şu an hatırlamıyorum ama filmin çoğu kısmını hatırlayabiliyorum. Savaş filmlerini bilirsiniz. kendi sınırlarını korumak ve genişletmek amacıyla yapılan savaşları da bilirsiniz. Bununda pek bir farkı olmadığını söylemeliyim. Yalnızca karakterlerimiz çocuk. Şimdiden uyarmalıyım karakterlerin çocuk olması sizi yanıltmasın. Şiddet içeriğinden dolayı bu bir çocuk filmi değildir. İki grubun savaşı tabi ki kimin daha üstün olduğunu belirlemek için. Aynı tartışma iki köy halkında da mevcut ,sadece savaş değil elbette o çocukların okul hayatları aile yaşantılarından da bahsedilmiş. Özgürlük adına çocukların verdiği bir savaş aslında, birey olmaya çalışan çocuklar. Yinede izlemeden tam konusunu anlayamayacağınız bir film diyebilirim . Aile, macera ve dram türünde olan filmin hoşunuza gideceğini umuyorum. IMDB den aldığı 7.4 lük puanı da söylemeyi unutmayayım.

İyi seyirler Fragmanları aşağıdan izleyebilirsiniz.

Köfte Yağmuru

Sosyal Ağ

Düğmelerin savaşı

Mustafa Ali Arıkan

1991 yılı Ankara Çankaya doğumluyum. Tek bir şehirde uzun bir süre kalma şansına erişemedim. İlkokul yıllarımı Ankara,Mardin ve Bursa da geçirdim. Lise hayatımı samimim arkadaşlar edindiğim ve hala irtibatı koparmadığım Düzce Fen Lisesinde tamamladım. Şu anda OMÜ Diş Hekimliği Fakültesinde 3. sınıfta öğrenim görmekteyim. Amatör olarak kalecilik yapıyorum, yalnızca Düzce’de kulüp deneyimim olsa da sahaları daha terk etme niyetinde değilim. Ayrıca bir hayvan sever ve onları korumaya çalışan biriyim. Üniversite hayatımı tamamladıktan sonra başarılı bir diş hekimliğinin yanı sıra protez uzmanı olmak istiyorum,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir